Přípravka U9
09/10/2020

Čtvrteční fotbalová nálož na našem hřišti

FK Pšovka A – TJ EMĚ Mělník 20:2 (6:1, 7:1, 7:0)
Sestava: Javůrek, Kuzmyk, Pastyřík, Moudřík, Dau.
Branky: 8x Pastyřík, 8x Kuzmyk, 4x Javůrek.

Za mě vše v pořádku – jsem spokojen, že se kluci snažili komunikovat a pracovat rychle s míčem. V jedné třetině, kterou jsem viděl, se mi velmi líbil výkon Péti, který hrál oproti minulým zápasům v klidu a jednou krásně zmátnul soupeře naznačením přihrávky a následným samostatným průnikem. Před soupeřovou brankou musíme být jednoznačně rychlejší, abychom stříleli góly i proti Neratovicím. Oproti našim ostatním týmům se jednalo o úplně jiný sport s úplně jinými výzvami.

FK Pšovka B – TJ EMĚ Mělník 3:16 (1:3, 1:5, 1:8)
Sestava: Lechner, Tichota, Jakeš, Kupčo, Tyllner.
Branky: 2x Jakeš, 1x Kupčo.

Katastrofa a ostuda. Naše jediná akce probíhala ve stylu: Přihrávka brankáře na obránce, trapná ztráta míče po „kličce“ přímo do napadajícího soupeře (nebo v lepším případě přímo do autu), nereakce na ztrátu od ostatních hráčů, nereakce brankáře, míč v naší síti… a znovu. 🙁 Chápání pohybu po hřišti tristní, kvalita při individuální práci s míčem prakticky nulová. Lukyho, Ondrovy a Vojtovy 30x stejné akce bez kontroly míče byly opravdu k breku…

Musíme kluky nechat hrát v této sestavě (bez opory silnějších hráčů) častěji, protože tohle byla opravdu hrůza po všech stránkách. Na druhou stranu pochvala pro kluky z EMĚ, kteří se velmi rychle zlepšují a hrají už velmi pěkně a fotbalově!

FK Pšovka C – TJ Byšice 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)
Sestava: Ngapka, Tvrdíková, Bombara, Achu S., Šuchman, Koniv.
Branky: 4x Bombara, 2x Tvrdíková, 1x Achu S., 1x Koniv.

Chumlovaná, ve které jsme byli silnější. Občas tam byly snahy o průnik do volného místa, občas dokonce úspěšné. Přihrávky prakticky vůbec a celkově mnoho momentů, kdy jsme vůbec nedávali pozor na hru, a tedy nebojovali o míč. Na druhou stranu ale mám pochvalu pro Mary Kate, která je velmi učenlivá a ve svém prvním životním zápase jí k prvnímu gólu chyběl jen kousek štěstí. A taky pro Sama, který se v útoku (po počátečním vyhubování) snažil, co mu síly stačily, a také nakonec gól vstřelil. Zoufale nám ale chybí fotbalová dovednost, kterou teď musíme do našich hráčů co nejrychleji nalít…

FK Pšovka D – TJ Byšice 0:12 (0:3, 0:4, 0:5)
Sestava: Balko, Hřebec, Bryslivec, Achu W., Ho.
Branky: Nikdo 🙁

Chumlovaná, ve které jsme byli slabší. Minipřípravka, ze které se zatím neumíme nijak odpíchnout. Bohužel, tímto způsobem jsou schopny hrát i čtyřleté děti. Jediným světlým momentem byl výkon Williho v té části, kterou jsem viděl. Willi se během několika málo týdnů na fotbale proměnil z odkopávače v bojovníka a běžce s míčem. To je skvělý pokrok, cesta je ale obrovsky daleká… 🙂 Prohráli jsme o 12 gólů s nejslabším týmem v okrese, tedy oficiálně jsme nyní nejslabší my. Věřím, že se to ze všech sil pokusíme zvrátit!

Sportu zdar!