Přípravka U9
09/11/2019

Víkend 9. – 10. 11.

FK Pšovka 2010 – FK Pšovka 2011 21:6 (8:3)

Sestava: Javůrek P., Hřebec, Páko, Nguyen, Sochor, Berkela, Štětka, Pexa, Bánovčin

Branky: 4x Javůrek P., 1x Hřebec, 1x Nguyen

Tentokrát jsem zápasu po delší době nechal volný průběh, protože jsem byl zvědav jak na výkony našich současných, tak bývalých hráčů. Některé fotbalové věci byly pěkné, jiné trochu hloupé, či nepovedené. Začátek zápasu byl celkově určitě lepší, než jeho konec, kdy už byla koncentrace hráčů velmi slabá. Nejlépe s míčem hrál (pro mě překvapivě) Kolja, jelikož používal kličky, u nichž měl míč blízko u nohy, a ten mu tak nemohl na rychlém povrchu utéct do autu. Líbil se mi ještě výkon Banyho, který v úvodu zápasu statečně bojoval proti větším soupeřům, což u něj není úplně ve zvyku. Nejlepší výkon z mého pohledu předvedl Guyi, který byl s míčem velmi klidný a přidal k tomu i příkladnou bojovnost směrem dozadu.

Celkově jsme ale byli výrazně slabší jak fyzicky, tak hlavně týmově, kdy se dokonce na naší lavičce za stavu 7:3 objevila hláška „ale naše čtyřka dostala jenom jeden gól.“ Naprosto ukázkový příklad toho, jak by to nemělo vypadat. Měli jsme sice jednu čtyřku, která hrála se soupeřem herně i výsledkově vyrovnaný zápas, její členové ale za celé utkání absolutně v ničem nepomohli členům druhé čtyřky, kteří se také snažili ze všech sil. Mrzí mě to, protože jsem myslel, že se k tomu kluci postaví jinak.

FK Pšovka C – TJ Sokol Tišice 10:10 (3:3, 1:1, 3:3, 3:3)

Sestava: Horčic, Šrytr, Lechner, John, Tichota, Beňo, (V. Šuchman)

Branky: 4x Šrytr, 2x Horčic, 2x John, 2x Lechner.

Celkem pěkný a vyrovnaný zápas, jehož úroveň zachránilo rozhodnutí hrát o mantinely. Jinak bychom se ze série autových vhazování absolutně nedokázali vymanit. Týmový výkon v této sestavě zatím nemá smysl hodnotit, a tak se věnujme jednotlivcům.

* Náš nejlepší střelec Máca předváděl nejhezčí kličky, zatím ale ke své nesporné vysoké inteligenci rozumové nepřidal i inteligenci fotbalovou, a tak spoustu akcí vyřešil hrozně (míření, absence nahrávky v jasných pozicích, pohyb v místech, kde nemohl dostat přihrávku). Spokojenost za mě poloviční.

* Jarda předvedl perfektní vstup do zápasu, první gól asi po 20 vteřinách hry a pak ještě jeden. Bohužel vydržel se silami pouze 20 minut a pak už to byl starý dobrý Jarda pohybující se ve svém ďolíku 3×3 metry. Zlepšení je patrné, a kdyby se podařilo Járovi shodit 5-10 kilo, mohl by vydržet se silami celý zápas a vstřelit těch gólů mnohem víc. I tak jsem ale spokojen!

* Lukymu zatím činnosti s míčem hrozně dlouho trvají, nejdéle pak zpracování míče. Až vše zrychlí, bude z toho spousta branek v soupeřových sítích. Dnes to byly zatím dvě, jedna z toho po krásné bombě.

* Kuba byl naším určitě nejlepším hráčem – skvěle bojoval po celý zápas, útočil i bránil. Při útoku se několikrát snažil změnit směr běhu s míčem a přelstít tak soupeře. Dlouho měl smůlu a trefoval pouze tyče, nakonec ale vstítil 2 zasloužené góly.

* Ríša se zatím rozkoukává a s míčem se mu hrát nechce – raději hledá „přihrávkou“ kamarády. Pokusů na vlastní hru také neměl tolik, jelikož ještě hledá způsob, jak soupeři míč sebrat.

* Jirka předváděl perfektní bojovnost směrem dozadu a míč si dokázal mnohokrát vybojovat. Bohužel ale nejméně v polovině případů míč pouze odpálil od sebe, a tak se vlastně vůbec nedostal k ohrožení soupeřovy branky. Věřím, že příště to bude zase o kousíček lepší! 🙂

Turnaj Říčany, r. 2012 – 3. místo

Sestava: Pastyřík, Kuzmyk, Dau, Moudřík, Javůrek, Jakeš, Kupčo.

FK Pšovka 2012 – Viktoria Vestec 0:3 (Brankář – Javůrek; góly: Nikdo 🙁 )
FK Pšovka 2012 – ČAFC Praha 7:2 (Brankář – Moudřík; góly: 2x Javůrek, 2x Dau, 2x Pastyřík, 1x Kuzmyk)
FK Pšovka 2012 – Viktoria Radim 5:2 (Brankář –  Kuzmyk; góly: 2x Javůrek, 1x Pastyřík, 1x Kupčo, 1x Moudřík)
FK Pšovka 2012 – SK Zeleneč 3:4 (Brankář – Dau; góly: 2x Pastyřík, 1x Jakeš)
FK Pšovka 2012 – Sokol Čestlice 8:1 (Brankář – Kupčo/Jakeš; góly: 4x Kuzmyk, 2x Dau, 1x Javůrek, 1x Pastyřík)
FK Pšovka 2012 – FK Radošovice 9:1 (Brankář – Pastyřík; góly: 5x Javůrek, 2x Moudřík, 1x Dau, 1x Pastyřík)
FK Pšovka 2012 – Husinec Řež 11:1 (Brankář – Kuzmyk, góly: 5x Javůrek, 2x Dau, 2x Pastyřík, 1x Moudřík, 1x Jakeš)

Žádná sláva to nebyla. Pět zápasů bylo jednoznačných a oba vyrovnané jsme prohráli. Výsledky mě neštvou, spíš jsem myslel, že naše hra bude víc připomínat fotbal, než se nakonec stalo. Individuální i týmový výkon byl dnes dost průměrný. V prvních utkáních to byla pouze kličkovaná, což nemohlo slavit úspěch. To se v průběhu turnaje zlepšovalo, stále to ale nebylo ono – částečně i proto, že v posledních zápasech proti slabším soupeřům už ani nebylo třeba nahrávat. Kromě vnímání svého okolí musíme zlepšit také rychlost práce s míčem – tedy to, že po jedné povedené akci musí okamžitě následovat druhá, aby ta první nevyšla nazmar. Dnes to byl mnohokrát sled klička – nahrávka, případně převzetí – střela. No a samozřejmě využívání obou nohou. Všichni kluci levačkou kopat umí, což jsme otestovali během soutěže v penaltách levačkou v jedné z pauz mezi zápasy. Jde teď o to, naučit se obě nohy efektivně využívat.

Potenciál tohoto týmu je díky pohybové vybavenosti kluků vysoký, snad se nám podaří rozvinout ho naplno.

Sportu zdar!