Žáci U13
03/10/2021

1. městské derby vítězné

TJ EMĚ Mělník – FK Pšovka B 3:9 (0:5)

Sestava: Roudnický, Dobrovolskij – Januška, Paděla, Pavlík, Dostál, Walter (C), Kettner, Jindráček, Sebella.

Branky: 4x Walter, 2x Jindráček, 2x Kettner, Pavlík.

V první půli jsme si dokázali vytvořit celkem dobrou herní převahu. Hrálo se především na útočné půlce, a když už jsme míč ztratili, celkem rychle jsme se dokázali zformovat a vybojovat ho zpět. Pak už byla jenom otázka, zda budeme mít dostatečnou fotbalovou kvalitu k vyřešení situace. Byly tam k vidění dobré momenty, kdy se kluci neukvapili, dovolili si 1 na 1 a zakončovali z dobré pozice, nebo míč předložili volnému spoluhráči. V tomhle směru mám pochvalu pro Domču a Keťase. Dalším výrazným hráčem byl Táda, kterému se dařilo celkem chladnokrevně zakončovat naše akce, a to i díky dobrému výběru místa a pohotovým dorážkám.

Na pozici defenzivního záložníka byl platný Luky, který dokázal díky své rychlosti pomoct obráncům a zabránit protiútokům. A taky odmáznout skákající míč z malýho vápna 30 metrů dopředu, což nevypadá moc složitě, ale z nějakého důvodu jsme v tomhle často pomalí a nedůrazní. Ještě přidat větší aktivitu a náběhy, když hrajeme s balonem, a bude to zase o level výš 🙂

V druhé půli jsme trošku proházeli pozice, a z počátku bylo znát, že si kluci nejsou ještě úplně jistí. Vedlo to i na pár hloupých chyb v rozehrávce, a z toho pramenící šance a góly soupeře. S čím jsme bojovali, bylo postavení při bránění, kdy se o bočním postoji a navázání pohybu soupeře nedalo mluvit. V U13 je ten taktický pokyn pro obrannou hru 1 na 1 úplně jasný – „nenech se obejít!“ (a NE „vyběhni na něj a on to možná zkazí“). V tomhle směru se mi líbil Dosty, který se dokázal do souboje dostat, a také se z pozice křídla vracel a vypomáhal obránci (odborně zdvojování protihráče 🙂 ) – takže zrovna jeden z lepších hráčů soupeře nemohl chodit 1 na 1, ale musel 1 na 2, nebo hrát dozadu.

Sportu zdar!