Žáci U13
18/08/2021

Soustředění žákovských kategorií ve Vrchlabí

Na soustředění do Vrchlabí jsme se vydali trošku netradičně až po prvním mistrovském utkání. Ve slušném počtu 36 hráčů (18 mladších a 18 starších žáků) a 7 trenérů jsme absolvovali intenzivní čtyrdenní pobyt. Kromě zdokonalování našich fotbalových dovedností v rámci šesti tréninkových jednotek na hřišti místního FC jsme sledovali i jiné cíle. Kluci (a samozřejmě Nikča) se měli napříč ročníky poznat a utužit partu, ve které budou trávit v průběhu sezóny spoustu času. To se snad povedlo během volnočasových aktivit, které si kluci sami organizovali. Za vypíchnutí stojí dvoudenní turnaj chatek ve fotbálku na místním drňáku (kde mimochodem tým trenérů po suverénním průchodu turnajem smolně padl ve finále na penalty) a večerní párty na chatce č. 8, kde neoficiální zdroje uvádí přítomnost až 28 hráčů v jeden okamžik.

Myslím, že i pro trenéry byl pobyt skvělou příležitostí, jak poznat kluky i jinak než po fotbalové stránce. Fotbalový um totiž není jedinou kvalitou fotbalisty, často je to právě charakter, který určuje, jak může být který hráč prospěšný týmu. Zkrátka zodpovědnost, aktivita, píle, kamarádství, slušné chování jsou základy, na kterých chceme v našem klubu stavět výchovu mládeže.

Speciálně k tréninku U13: Fotbalové cíle soustředění byly jasné – osvojit si principy hry na velkém hřišti, aby fotbal, který hrajeme, měl řád a myšlenku (= nechceme hrát na náhodu). Postupně jsme se podívali na otáčení hry, výměnu pozic na hřišti a standardní situace. Témata byla náročná (a to především na mozek), ale kluci to (až na jeden exces Míly a Domči) zvádli a vydrželi koncentrovaní. Celkově mám z nově se formujícího hráčského i trenérského týmu ročníků 2009 a 2010 dobrý pocit. Kluci jdou do tréninku naplno, nechybí emoce a chuť na sobě makat. Těším se na další pokračování!

Sportu zdar!