Žáci U13
14/05/2022

U13: STM Mělník

FK Pšovka – STM Mělník 6:0 (1:0)

Sestava: Oršulík – Nedvěd (C), Harantová, Paděla, Walter, Plašil, Vihan, Vaňous, Vašek, Frýdl, Jindráček, Kořenský.

Branky: 2x Vašek, Vaňous, Harantová, Frýdl, Plašil.

 

I v jarní odvetě jsme dokázali porazit vysokým rozdílem sdružený tým FC a EMĚ Mělník. Takže vládci Mělníka, juchů! 😀

Průběh zápasu úplně růžový nebyl, v prvním poločase zůstal předvedený výkon daleko za očekáváním. Dělalo nám problémy poradit si s dlouhými nákopy soupeře na jediného hrotového útočníka  – místo souboje a odvrácení míče „do pr…yč“ jsme ho nechávali skákat a zadělávali si na nebezpečné situace na naší půlce. Nejhorší na tom bylo, že to, že bude (opět) dlouhý nákop, věděli všichni 10 vteřin dopředu, a stejně jsme bránili ve třech lidech… hlavně že jsme měli obsazenýho krajního beka soupeře 😀

Naštěstí v druhé půli přišlo zlepšení, při nákopech se křídla více stahovala do středu, míče nám nepropadávaly a soupeř byl mnohem méně ve hře. Celkem se nám dařilo kombinovat, k vidění bylo několik hezkých rychlých akciček s narážečkama, některé i zakončené gólem. Některé situace jsme mohli ještě vyšperkovat a místo střelby z větší dálky nahrávat na rozběhnutá křídla ve výborných pozicích.

Vyzdvihnout bych chtěl Kubajsovo sbíhání do středu hřiště, které nám pomohlo dostat se tak nějak s klidem do útoku při mnoha rozehrávkách. Výrazný byl ještě Pláša, který měl dobrý pohyb a hodně se dostával k míči, dokázal si ho pokrýt a následně často přesně rozdat.

Fotbal začíná u běhání, důrazu v soubojích a nasazení, to jsou základy, na kterých se dá postavit hezká kombinační hra. Je naivní si myslet, že někoho „vyťukáme“ jako Barcelona a ani se u toho moc nespotíme. Ve středu nás čeká vedoucí Brandýs-Boleslav, tak věřím, že tam tyhle základy budou už od první vteřiny.

Sportu zdar!