Žáci U13
20/11/2022

U13: Záryby

TJ Záryby – FK Pšovka B 0:2 (0:2)

Sestava: Januška – Janíček, Sochor, Sebella (C), Berkela, Kořenský, Tvrdík, Makarenko, Jindráček, Pexa, Dau.

Branky: Tvrdík, Kořenský.

V typicky zimních podmínkách jsme vyrazili na přátelské utkání do Záryb, které ve druhé skupině okresního přeboru U13 okupují stejnou pozici jako my. Na širokém hřišti se hrál poměrně běhavý fotbal, takže nám naštěstí nikdo neumrznul. První půle byla z naší strany lepší, byli jsme aktivnějším týmem a většina hry se odehrávala na soupeřově polovině. Moc pěkná byla naše první gólová akce, kdy si Domča chytře píchnul míč kolem vybíhajícího golmana a předložil nezištně Tvrďasovi. Ukázkové bylo ještě jedno otočení hry přes Kolju a Tima na Andyho, na kterého už nevyzbyl žádný obránce, bohužel ale tato akce neskončila gólem.

V druhé půli se náš výkon zhoršil, naší hře chyběla myšlenka. Chodili jsme často do útoků v nízkém počtu hráčů a středem hřiště, z čehož plynulo množství ztrát a krátké trvání našich akcí. Zde musíme jednoznačně být trpělivější, roztáhnout hřiště a využít nahrávek do stran a dozadu. Mnoho ztrát nám bralo síly a aktivitu ve hře s míčem, takže soupeř se dostal do tlaku a můžeme být rádi, že se neprosadil z velkého množství rohových kopů.

Cíl utkání – maximální tlak na soupeře v prvních 5 vteřinách po ztrátě – se nám dařilo plnit více v první půli, kdy jsme měli díky dobrému „represinku“ pár zisků. V druhé půli pochopitelně minimum, protože maximální tlak se vyvíjí každých 10 vteřin opravdu těžko.

Sportu zdar!