241_20240113_224600.jpg

U9: Zimní liga - zápas s FA

Těžký zápas skončil i přes výborný výkon naší prohrou.

FK Pšovka - Fotbalová akademie Praha 3:6
Sestava: Černý, Haidinger, Kalabus, Kunta, Šišaj, Thun, Váňa
Branky: Kalabus 1x, Šišaj 1x, Váňa 1x

Do utkání s velmi kvalitním týmem FA jsme nasadili silnou sestavu, přesto nám však utekl jeho začátek. Dostali jsme dva góly hned v úvodu a v celém dalším průběhu už jsme se jen pokoušeli dotáhnout ve skóre. Snad by se to i podařilo, protože kluci se postupně rozehráli k výborným výkonům, chyběla nám ale větší odvaha v zakončení. Cekově jsme více drželi míč a vytvořili jsme si místy optickou převahu, soupeř ale dokázal držet odstup ve skóre, pomohl si mj. dvěma přesně zahranými trestnými kopy, a tak jsme z hlediska konečného výsledku neuspěli.

Z pohledu předvedené hry to ale bylo opravdu dobré. Klukům se dařilo plnit pokyny trenéra, držet si pozice, napadat rozehrávku soupeře a obecně soustředit se jen na fotbal. Vycházela nám rozehrávka, kluci se nebáli soubojů jeden na jednoho a předvedli pár pěkných fotbalových akcí. Podle slov trenéra Michala všichni dřeli a zaslouží tak jeho velkou pochvalu.

Snad na tento i minulý výkon proti Žižkovu navážeme v posledních dvou zápasech základní části ZL, podaří se nám dosáhnout výher a kvalifikovat se tak do boje o 1. až 4. místo na březnovém závěrečném turnaji.