242_20240120_164920.jpg

U9: ZL vs Aritma Praha

Vyrovnané utkání skončilo naším vítězstvím.

FK Pšovka - SK Aritma Praha 8:3 (2:2, 2:0, 2:1, 2:0)
Sestava: Černý - Kalabus, Šišaj, Kunta, Haidinger, Thun.
Branky: 3x Kunta, 3x Haidinger, 1x Šišaj, 1x vlastní.

V tomto utkání jsem jako trénérský záskok neměl moc ambici kecat klukům do hry. Kapitánskou roli dostal na hned od srazu Tonda, který určil sestavu a šlo se na věc. Hned úvodem je nutno zmínit, že Tonda se role kapitána zhostil skvěle - po celý zápas si organizoval celý tým a všem velmi pomáhal tím, že je upozorňoval na to, kde by se měli pohybovat.

Na druhou stranu to s sebou neslo i některá negativa - například, že prakticky celý zápas působil v roli stopera. To bylo z hlediska konečného výsledku velmi efektivní, jelikož jen velmi zřídka nechal soupeře projít za svá záda a zároveň na sebe bral veškerou zodpovědnost za rozehrávku. A nutno říct, že velmi úspěšně - buď našel prudkou přihrávkou naše útočníky (někdy až zázračně v situacích, kdy to vypadalo, že přihrávka nemůže projít), a když nikoho nenašel, tak alespoň míč odstěhoval pryč od naší brány. To bylo možná ještě efektivnější řešení, protože naši útočníci (zejména Štěpa s Kryštofem) po celé utkání velmi dobře napadali a získávali míče od brankáře a obránců soupeře. Tímto způsobem také padla většina našich vstřelených branek.

Co se týče nasazení a bojovnosti, rozhodně nemůžeme nikomu z kluků nic vytknout. Akorát Séba byl občas trochu mimo hru, protože mu déle trvalo uvědomit si, na které pozici by bylo nejlepší se pohybovat. Co se týče fotbalového výkonu, tak jsme toho nepředvedli více než pár občasných záblesků (za zmínku stojí průnik Štěpy zakončený přihrávkou před prázdnou branku pro Kryštofa) - nabíhání nám stále nic moc neříká a na individuální akce kluci neměli potřebnou odvahu či kvalitu. Já jsem jim ještě zápas mohl pěkně "pokazit" několika způsoby - prostřídáním brankářů, vystřídáním Toníka, proházením pozic. Rozhodl jsem se ale nakonec ponechat všechny na svých místech, kde se cítili nejlépe. Výsledkově to nakonec dopadlo dobře, co se týče fotbalového učení, mohli jsme určitě udělat víc.

Zásadní pro další rozvoj kluků bude odbourat strach z neúspěchu, který je zejména u Tondy a Adama přímo hmatatelný. Áďa na druhou stranu dnes v brance předvedl velmi pěkný výkon a zasloužil si pochvalu od spoluhráčů.