166_20230509_090637.jpg

Domácí turnaje minipřípravek se povedly na jedničku! :)

O sváteční den jsme uspořádali dva turnájky pro děti ročníků narození 2016 a 2017. I díky krásnému počasí se vše povedlo pefektně! :)

Turnaj r. 2016

1. místo: SC Xaverov Horní Počernice (21 bodů)
2. místo: Aero Odolena Voda (16 bodů)
3. místo: FK Loko Vltavín (13 bodů)
4. místo: FK Neratovice-Byškovice (10 bodů)
5. místo: SK Slaný (7 bodů)
6. místo: FK Brandýs-Boleslav (6 bodů)
7. místo: FK Pšovka Mělník (6 bodů)
8. místo: TJ Březiněves (3 body)

Sestava našeho týmu: Hedrlín, Šťastný, Raich, Vacek, Karpíšek, Saibic, Holub.

Turnaj kategorie U7 jsme odehráli v herním systému 4+1, který kluky čeká v příští sezóně po přechodu do mladší přípravky. Pozvali jsme větší týmy z okolních okresů a těšili se na pěknou fotbalovou podívanou. To se splnilo do puntíku - fotbalisté ze všech týmů předváděli od začátku turnaje nadšené výkony a ačkoli hráli na 4 hřištích prakticky bez přestávek, nebyl na nich znát žádný úbytek sil. Výsledkem tak byl extrémně vyrovnaný turnaj, ve kterém mohl každý porazit každého, a ve kterém byl každý zápas velmi napínavý. Třešničkou na dortu bylo vystoupení mistra světa ve freestyle fotbalu Dana Pražáka, který nám předvedl své triky s míčem a třeba i inspiroval některé z fotbalistů k vylepšování svých technických dovedností.

Hodnocení trenéra Míry Šťastného:

Turnaj určitě hodnotím kladně - počasí vyšlo nádherně, co jsme si mohli více přát? Po fotbalové stránce to pro naše kluky byla obrovská zkušenost, ze které si vezmeme ponaučení do dalších turnajů. Turnaj byl kvalitně obsazený, hráli jsme proti pořádným soupeřům a alespoň kluci poznali, že to není žádná legrace, a že prostě musí makat naplno každý zápas. Vyhráli jsme celkem 2 zápasy ze 7, což nám vůbec nevadí - jedeme dál a aspoň víme, v čem se musíme zlepšovat. Hlavně jde ale o kluky, aby je hra bavila a aby z ní měli radost. Jsme teprve na začátku, musíme se rychle naučit pravidla a hlavně nějaký herní systém - zatím je to systém chuchvalec. Až to kluci pochopí, věřím, že to bude paráda! :)

Turnaj r. 2017

Účast: FK Pšovka Mělník, TJ Sokol Tišice, SK Zeleneč.

Sestava našeho týmu: Hudeček, Kunta, Maciel, Hájek, Raich, (Oršulíková).

Ještě o rok mladší fotbalisté se u nás utkali na miniturnájku tří týmů v systému 2v2. Jako vždy v této kategorii, i tentokrát to byla čistá radost. :) Netrefené prázdné brány z metru, vlastní góly, sledování všeho jiného, jen ne hry... na druhou stranu ale bylo na všech hráčích (všech týmů) patrné, že už téměř rok fotbal hrají a ve hře se také objevovaly moc pěkné fotbalové momenty. Úplným základem, na který se zaměřujeme, je dravost a schopnost vybojovat si míč. V tom se naši hráči postupně zlepšovali, z čehož máme radost. Po vybojování míče pak chceme co nejrychleji zaútočit na branku soupeře a v ideálním případě se při tom vyhnout všem hráčům, kteří stojí v cestě. To se celkem dařilo všem - i Domča, který ještě moc nepřišel na to, jak míč sebrat soupeři, se pak (když už se k němu míč nějakým způsobem dokutálel) dokázal dobře prokličkovávat k brance. Kuba s Máťou byli v tomto asi nejlepší dvojicí v turnaji a často dokázali zaútočit na volnou branku, když ta bližší byla obsazena... no a Gabriel zaznamenal opravdu velký progres v obou zmiňovaných činnostech, díky čemuž vstřelil (nebo měl šanci vstřelit) opravdu spoustu gólů.

Děkujeme všem soupeřům za účast a už se těšíme na odvety na jejich hřištích!