Filosofie klubu

Jsme hrdým fotbalovým klubem s dlouholetou tradicí. Naším cílem je vychovávat sebevědomé, slušné a pohybově zdatné lidi, kteří vyznávají zásady fair-play a baví se sportem. Nejnadanější děti mají šanci probojovat se do profesionálních klubů, průměrné vychováváme pro náš A-tým, nebo B-tým mužů, slabším dáváme příležitost pohybově se rozvíjet a najít si svou cestu ke sportu. Ať jsi tlustý nebo tenký, malý nebo velký, kluk nebo holka… pokud máš rád sport, jsi u nás vítán!

Filosofie výchovy mládeže v přípravkách (4 - 11 let)

Budeme si hrát. Děti hra baví a dospělé taky. Budeme se učit vnímat prostor, míč, spoluhráče i protihráče pomocí her. Her, ve kterých ani jednou nenastane zcela stejná situace. Her, ve kterých nebudeme dětem říkat kdy a kam mají běžet. Budeme se tím učit samostatnému a rychlému rozhodování, které v mnoha případech bude správné a v mnoha případech ne. Budeme se měnit v myslící bytosti, které si umí užít radosti z úspěchu i pojmenovat chybu při neúspěchu.

Budeme se vzájemně podporovat ve svém snažení. Budeme soutěživí v rámci zásad fair-play. Budeme dodržovat stanovená pravidla.

Nebudeme stát v dlouhém zástupu a čekat, než se dostaneme na řadu. Nebudeme se učit jen kopat do míče, ale i běhat, skákat, lézt, padat, házet a chytat.

Při zápasech budeme vyžadovat samostatné rozhodování a odvahu i za cenu mnoha „chyb“. Nebudeme děti po hřišti vodit jako loutky, ačkoli víme, že bychom tím mnohdy dosáhli lepšího výsledku. Poradíme, ale nevodíme za ručičku. I pád na pusu je forma učení. Trenéři nikdy nebudou upřednostňovat výsledek zápasu před učením nových dovedností svých hráčů. Zároveň ale budeme od všech hráčů vyžadovat maximální zaujetí pro hru. Odkopnout míč ve snaze o co nejlepší výsledek se naučí dříve nebo později každý, fotbalistu si ale musíme vychovat už od mala!

Koncepční cíle v kategoriích přípravek a mladších žáků (7 - 13 let)

• Trénovat na TOP úrovni – nadaným hráčům nabídnout takové podmínky, aby mohli jít do většího klubu (typicky Sparta, Slavia, Mladá Boleslav) ve chvíli, kdy to pro ně bude výhodné. Ideálně na pomezí U11/12, kdy už lze spojit i se školou, případně samostatným dojížděním.
  • Zároveň nabídnout sportovní vyžití (aktivní a zdravý způsob života) i dětem, které nejsou nadprůměrně sportovně nadané. Oslovit fotbalem co nejširší skupinu dětí. Skloubit trénink tak, aby vedle sebe mohly fungovat jak nadanější, tak méně nadané děti. Hledat pro všechny optimální výzvu (tak těžký úkol, který je dané dítě schopno splnit, pokud vynaloží úsilí).
  • Dostat se v dlouhodobém horizontu na úroveň klubů jako Neratovice, Roudnice, Kolín, Benešov – TOP kluby ve Středočeském kraji s jasnou vizí a koncepcí. Neplánujeme být výběrovým klubem. Postupně navazovat bližší spolupráci s kluby v blízkém okolí – Vehlovice, Hořín, Liběchov, Kly.

Koncepční cíle v kategoriích starších žáků a dorostů (14 - 19 let)

• Nastavit v týmu takové prostředí, aby naši puberťáci měli radost ze hry, chodili na fotbal rádi, a aby nedocházelo k typickému vysokému úbytku hráčů v tomto věku. :)
  • Připravit hráče na přechod do mužské kategorie zejména po kondiční a taktické stránce.
  • Úspěšně působit v krajských soutěžích. Ctít zásady sportovního a týmového chování.

Pokud by Vás zajímaly konkrétní metodické dokumenty, podle kterých při tréninku našich hráčů postupujeme, neváhejte kontaktovat našeho šéftrenéra Karla Vlasáka. :)