23_20230421_092021.png
12_20230212_172149.png

HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI: Od U13 po A-tým

Vážení příznivci našeho klubu. Se závěrem roku bychom Vám chtěli poděkovat za přízeň a podporu našich týmů. K závěru roku patří i bilancování a my Vám nyní přinášíme hodnocení našich výkonů pohledem trenérů žákovských, dorosteneckých a mužských kategorií. Jsme moc rádi, že se všechny naše kategorie v krajských soutěžích umístily v první polovině tabulky! ?

A-tým (hlavní trenér Jan Studený):

Myslím, že kvalita soutěže se oproti minulé sezóně určitě zvýšila. Sestoupilo k nám pět týmů a mužstva, co postoupila, tak mají větší kvalitu. Změny v kádru u nás nebyly téměř žádné, až na gólmana. První polovina podzimu nám vůbec nevyšla, trochu jsme se hledali a dělali jsme zbytečné chyby. Trvalo nám to trochu déle, než si to zase sedlo a výkony se zvedly a byly podobné, jako v minulé sezoně. Co se týče obsazení gólmana, tak si myslím, že Jirka ukázal kvalitu a zkušenosti z vyšší soutěže. V několika zápasech nás podržel.

Když jsme měli v půlce podzimu pouze 6 bodů, tak to s námi nevypadalo vůbec dobře. Ale myslím, že kluci si to uvědomili, výkony se zvedly a s tím přicházely i body. V tu chvíli bych byl rád alespoň za 20 bodů. To jsme nakonec splnili a přes zimu můžeme být celkem v klidu a připravit se na jaro. Škoda toho špatného začátku, několik zápasů jsme měli dobře rozehraných, ale nedokázali jsme je dotáhnout a urvat pár bodů navíc. Takže s 8. místem musíme být spokojeni.

Co se týká změn v týmu, tak to budeme řešit během přípravy, ale musíme si upřímně říct, že pro nás je docela problém přivést nějaké hráče. Jsme rádi, že se zapojili i kluci z dorostu. Sice to bylo většinou za béčko, ale je důležité, že ti kluci mají zájem a chtějí na sobě pracovat.

B-tým (vedoucí týmu Jan Netolický):

Ještě v průběhu letní přípravy došlo ke změně v realizačním týmu, kdy odešel Jirka Kaiser a v hráčském kádru, kde odešel Kuba Kaiser – oba do Viktorie Všestudy.

Začátek sezóny jsme zahájili o poznání hůře, než minulou sezónu. Během celého podzimu byly naše výsledky jako na houpačce. Pěkné zápasy střídaly špatné. Nejhorší výkony jsme bohužel podali na domácím hřišti v utkáních s FK Vysoká a Sokolem Dolní Beřkovice, které bylo úplně nejhorší. Po celou podzimní sezónu jsme se potýkali s neustálými změnami sestavy. Někteří hráči museli plnit pracovní povinnosti a někteří doplňovali A mužstvo, které se během podzimu muselo vypořádat s několika dlouhodobými zraněními. Dále se musím zmínit ještě o jednom podstatném problému, kterým je tréninková účast některých hráčů B mužstva na společných trénincích s A mužstvem.

Ale podzimní část měla i svoje kladné stránky. Úspěšně se zapojili dorostenci, kteří vyšli z dorostu (Merta Matěj, Ježek Tomáš). Někteří z hráčů se prosadili do základní sestavy A mužstva (Eder Roman, Bursa David) a nebo úspěšně střídali (Merta Matěj, Bláha Tomáš). Další plus vidím v zapojení dorostenců z posledního ročníku do zápasů i v základní sestavě (Suchý Samuel, Šára Petr a Svoboda David). David se stal dokonce s 13 brankami nejlepším střelcem B mužstva a je na druhém místě v tabulce střelců okresního přeboru. Konečné 5. místo je podle mne dobrý odrazový bod do jarní části sezony.

Závěrem chci poděkovat Liborům Zůzovi a Tomáškovi, kteří v některých venkovních zápasech, kterých jsem se nemohl zúčastnit z důvodu účasti na utkání A mužstva, za mne zaskočili v pozicích vedoucího a trenéra mužstva.

Starší dorost U19 (hlavní trenér Karel Neumann):

Po reorganizaci a sloučení do jedné silné skupiny krajského přeboru jsme tušili, že nás čeká hodně práce. Po prvním kole, které pro nás dopadlo strašidelnou prohrou 9:1 ve Slaném, jsme si s klukama sedli a řekli si, jak to chceme nastartovat. Přišla změna rozestavení, zlepšil se přístup jednotlivých hráčů k utkání a hlavně mentální nastavení na zápas. To vše nám v následujícím kole přineslo domácí vítězství 10:2 nad Spartakem Příbram. Následovaly sice dvě těsné prohry, ale pak přišla šňůra čtyř vítězství v řadě a umístění v klidném středu tabulky. Škoda zápasů ke konci soutěže, které nedopadly dle našich představ, ale kluky musíme pochválit za velkou bojovnost, i když štěstí stálo nakonec na straně soupeřů.

Celkově za podzim musím kluky pochválit za obrovskou bojovnost a nasazení, které do všech zápasů dali. To, že jsme dali nejvíce gólů v celé soutěži a máme ve svých řadách nejlepšího střelce krajského přeboru s 26 brankami, je také pěkné vysvědčení. Momentálně máme před sebou zimní přípravu a zajedeme i na soustředění do Vrchlabí. Rádi bychom na jaře navázali na ta povedená podzimní utkání, uhráli co nejvíce bodů a posunuli se v tabulce co nejvýše. Nebude to jednoduché, ale věřím, že pokud budeme poctivě pracovat, tak můžeme atakovat první trojku.

Mladší dorost U17 (hlavní trenér Karel Vlasák):

Pro tuto sezónu jsme skládali kompletně nový tým a to jak hráčský, tak trenérský. Prvním a zcela zásadním úspěchem je, že se tým podařilo doplnit o kvalitní hráče s chutí do fotbalu. Z Libiše dorazila trojice Lukáš Beneš, Vojtěch Kunfront a Marek Plodík, z FC Mělník přestoupil Martin Antoš, z Neratovic Matěj Vehle a z Roudnice Zbyněk Štrupl s Cristianem Jenčou. Tým navíc doplnil Oleh Nedoliak, který do ČR musel přesídlit z Ukrajiny, fotbalovou kariéru obnovili hráči Filip Vavrek a Vojtěch Jambor, a tak jsme ve výsledku disponovali silným kádrem v počtu 20+2. Jsem moc rád, že v pozici asistenta trenéra se rozhodl pokračovat Zdeněk Vavrek a nově se k nám přidal i Jakub Kühnel. Z tohoto pohledu panuje velká spokojenost s tím, že se tým podařilo stabilizovat a nastartovat.

Co se týče výsledků, tak jsme si před začátkem sezóny dělal mezi kluky průzkum, jaké jsou vlastně jejich fotbalové cíle. Když se v dotaznících objevovaly cíle jako TOP 3 a TOP 5, klepal jsem si na čelo. Ve výsledku je z toho ale skutečně 5. místo a poměrně nadějná pozice před jarní částí sezóny. Naprosto kladně hodnotím tréninkovou účast a morálku. Výsledkově jsme vytěžili také velmi dobrý počet bodů, ačkoli nás mrzí, že jsme nedokázali porazit nikoho z favoritů soutěže a všechny zápasy s týmy, které jsou tabulkově nad námi, jsme o jediný gól prohráli (nejvyšší prohrou byl výsledek 0:2 se suverénním Nymburkem). Na druhou stranu jsem ale očekával, že bychom na konci prvního společného půlroku mohli být herně trochu dál. V zápasech se nám zatím nedařilo prezentovat jasným herním stylem, ať už co se týče výstavby hry, presinku, nebo obecně chování v obranné fázi. Na tom bychom rádi zapracovali, aby v zápasech bylo patrné, že hraje Pšovka. Z individualit bych vyzvedl Dana Havlína, který podle mého názoru může při správném přístupu a při schopnosti využít své silné stránky, být rozdílovým hráčem i na výrazně vyšší úrovni, než jakou v tuto chvíli nabízí Pšovka.

Starší žáci U15 (hlavní trenér Lukáš Nedorost):

A-tým U15 nemá v kraji moc soupeřů, kteří by se nám dokázali rovnat. De facto jsme nehráli s nikým, kdo by nás celý zápas přehrával. Za všechny zápasy jsme inkasovali pouhé 3 góly. Jenže to stačilo na dvě hubené prohry 1:0. Z mého pohledu je to také tím, že nemáme tyhle zkušenosti otáčet zápasy. Proto nás také budou čekat přáteláky proti týmům U14 z divizí. S trenéry také tlačíme na hráče s tím, aby více roztahovali hru do stran a krajní obránci aby podporovali útok po stranách. Což se nám až na některé výjimky v zápasech daří plnit.

B-tým sehrává zápasy jako na houpačce. Šílený výkon střídá nadšení. Tady se nám bohužel hned u několika zápasu stalo, že mám pocit, že trenéři ze střídacky chtějí zápas vyhrát víc, než hráči na hřišti.

Obecně mě mrzí některé omluvenky od hráčů. To si až člověk řekne, jestli ten sport chtějí ti daní jedinci dělat. Velké úsilí vkládáme do vytvoření týmové party. Je u nás silné jádro hráčů, kteří se spolu porad baví i mimo fotbal. Já bych si přál, aby se k tomuto jádru co nejvíce zapojovali i ostatní.

Mladší žáci U13 (hlavní trenér Vít Vlasák):

V první řadě musím vyjádřit spokojenost s přístupem kluků k tréninku, kdy se pravidelně scházíme v počtu přesahujícím 20 hráčů, díky čemuž mají tréninky náboj a dobré konkurenční prostředí. V kádru je nás teď 27 a pokud porovnám situaci s předchozími roky, tak jsou kluci výrazně vyrovnanější a nikdo není v pozici outsidera. Velkou radost mám z toho, jak kluci fotbal prožívají a že na každém tréninku je plno emocí – pak to baví kluky i mě. Prostor ke zlepšení vidím ve správném nastavení hlavy na trénink – menší prostoje a větší soustředění při vysvětlování.

Co se týče jednotlivých soutěží, tak „áčko“ drží v krajské I.A třídě 5. místo z 13 týmů. Tabulku soutěže lze rozdělit na dvě poloviny, kdy ta vrchní je velmi vyrovnaná a vzájemné zápasy jsou nevyzpytatelné a často dramatické, v zápasech s týmy ze spodní poloviny je to pak spíš otázka „o kolik“. Co se týče našich výkonů, tak v prvních zápasech jsme trochu trpěli nesehraností a v podstatě první půlku podzimu jsme tak nějak hledali pozice, které klukům sedí, protože se do našeho týmu zapojilo dost posil – Stas Bondarenko, Daňa Chupryn, Ivan Bentsa, Ota Šín a částečně Bert Vlk. Kámen úrazu byla pozice golmana, protože brankářů se nám v ročnících 2010/11 úplně nedostávalo a Janys tak v srpnu naskočil do pozice brankářské jedničky bez přechozích zkušeností. Nakonec to zvládnul celkem se ctí, ale samozřejmě při porovnání s ostatními golmany v soutěži byl rozdíl patrný. V tomto směru je určitě pozitivní podzimní příchod Vojty Balouška z EMĚ, který pomůže k větší konkurenci na tomto postu a snad zlepšení všech našich kluků. Celkově nám ale výkony v druhé části soutěže dávají naději, že by to mohlo být v budoucnu velmi dobré, a tak nemáme nižší ambice, než na jaře všechny naše konkurenty zdrtit. Proto nás v průběhu zimy čeká několik soupeřů z vyšších soutěží (krajský přebor, žákovská liga), protože „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“.

V okresním přeboru obsadilo „béčko“ pěkné 3. místo z 9 týmů. Těší mě vysoká prostupnost do áčka, kde si mnoho kluku řeklo svými výkony o příležitost ve vyšší soutěži. Soutěž si myslím klukům poskytuje dobré podmínky pro to, aby se zlepšovali bez nějakého enormního tlaku v řešení herních situací. Omezujícím faktorem je ale nyní pro většinu kluků menší fyzická (zejména rychlostní) vybavenost, což se ukázalo jako rozhodující v konfrontaci s nejlepšími dvěma okresními týmy. Doufám, že kluci dokáží rozpoznat svoje silné a slabé stránky a budou mít ambici se po krůčkách zlepšovat.

Fotogalerie