122_20230311_190752.jpeg

Miniškolička: Turnaj Neratovice

Miniškolička se zúčastnila letos již svého druhého turnaje. Děkujeme Sokolu Tišice za organizaci! :)

Další fajn fotbalové dopoledne, během kterého vyšlo vše, co vyjít mělo. Spousta akčních dětí, dobře vymyšlený herní systém (2v2 na čtyřech hřištích) s minimem prostojů a všude velká radost ze vstřelených gólů.

My jsme dneska do hry poprvé zapojili Domču, Jindru, Lukyho a Fílu... Kuba s Jéňou jako naši nejzapálenější fotbalisti dnes absolvovali již svůj druhý turnaj.

Během těchto turnajů se snažíme naše hráče naučit vlastně jen jedinou věc - dravost a chuť ukrást soupeři míč... a potom s ním opět dravě běžet někam k soupeřově brance. To není vůbec samozřejmé a u nováčků počítáme s tím, že na začátku prostě se soupeřem do kontaktu nejdou. Takže pořád dokola hučíme "útoč na balón", "pojď ho sebrat", "utíkej nejrychlejc jak umíš", "proč běžíš hlídat tu branku?" a ono se to dříve nebo později opravdu podaří.

No a super je, že to v tomto ohledu v posledním zápase vypadalo lépe, než v prvním. A o to tady jde. :)