186_20230618_214405.jpg

Miniškolička: Turnájek Nelahozeves

První zápasové zkušenosti našich fotbalistů ročníku narození 2018.

Krásné fotbalové dopoledne nás čekalo tuto neděli na hřišti Dynama Nelahozeves. Sešly se tam totiž 4 týmy, které si zahrály v systému 3+0 na dvou malých hřištích.

Jak už to u těchto prvních zápasových zkušeností bývá, je to hlavně o tom co nejrychleji pochopit, že ve fotbale se soupeři i strkají, občas se nakopnou a zkrátka se s nimi musí o míč bojovat. Když už mám míč u sebe, tak musím co nejrychleji utíkat, abych měl šanci dát góóóóól. To třeba v průběhu turnaje částečně pochopili Míša, Luky a Nikouš... Kuba sice ještě nepochopil to s tím bojem o míč, v posledním zápase už ale měl také několik velmi rychlých akcí s míčem u nohy, které jen kvůli smůle (a menší touze prostě tam ten míč dokopat) neskončily gólem.

No a Danja, ten byl od začátku vynikající - hrál ve velké rychlosti, dával pozor, bojoval o každý míč a kličkoval do volného místa. Díky tomu také vstřelil spoustu pěkných gólů. :)