253_20240309_212355.jpg

Miniturnaj ročníku 2018

V sobotu 9. 3. 2024 jsme uspořádali miniturnájek kategorie U6 za účasti 2 týmů TJ Slovan Velvary, 2 týmů FK Neratovice-Byškovice, 1 týmu FK Čechie Kralupy, 1 týmů TJ Jiskra Kojetice... a samozřejmě dvou našich týmů.

Herní výkon našich dětí byl hodně podobný, jako před měsícem při první zápasové zkušenosti. Je jasné, že pokroky zatím nebudou veliké - zatím moc netrénujeme, a když už trénujeme, tak si spíše hrajeme. :)

I proto nás těší, že naše děti jsou učenlivé a zejména pak, že dokážou udržet koncentraci na fotbal. Po celou dobu turnaje se naši hráči soustředili na své úkoly, které se jim se střídavými úspěchy dařilo plnit. Obecně ale mohu s potěšením konstatovat, že se všichni nominovaní hráči snažili o maximální rychlost ("závoď, když je míč volný"), o hru s míčem do volného místa, když mám míč ("obkličkuj protihráče a teprve až ti nepřekáží, tak dej gól") a také o souboje o míč se soupeřem (řekl bych, že v tomto ohledu byl nějaký pokrok opravdu patrný).

Starší děti z Velvar byly fyzicky (a některé i fotbalově) nad naše síly, i tyto zápasy ale byly z naší strany moc pěkné a už se těšíme na další pokračování.