11_20230212_170207.png

PF 2023

Vážení sportovní přátelé, s koncem roku 2022 bychom rádi v krátkosti zbilancovali uplynulé období.

Máme velkou radost, že se naše aktivity mohly po 2 letech zásadně ovlivněných covidem, vrátit opět do normálu. A ještě větší radost máme z toho, že přes všechny strasti, se kterými se všichni v poslední době potýkáme, nezaznamenáváme úbytek členů. Naopak, po historicky úspěšném náboru, který proběhl v září, se počet členů našeho klubu přehoupl přes hranici 300. Toto číslo je pro nás velkým závazkem k dalšímu vylepšování služeb, které klub nabízí obyvatelům našeho krásného města Mělník.

Počet našich mládežnických týmů se v roce 2022 zvýšil na devět, přičemž nabízíme možnost sportovního vyžití všem zájemcům ve věku od 4 let. S tím se pojí i nutnost zajištění vhodných tréninkových ploch, což je naše nejaktuálnější téma. V průběhu současné zimní sezóny totiž naše týmy využívají pro zajištění svého tréninkového procesu celkem 7 (!) různých tělocvičen na Mělníku i v okolních obcích. Věříme, že i s podporou města Mělník dojde v brzké době k realizaci stavby plnohodnotného hřiště s umělým povrchem, které by posunulo možnosti sportovní přípravy v našem klubu o několik tříd nahoru. To je naše velké přání do roku 2023, nicméně již v roce 2022 se nám velký krok kupředu povedl, když jsme dokázali získat prestižní statut Sportovní středisko mládeže. Přidělení tohoto statutu je podmíněno splněním mnoha kritérii, která se týkají finančního, infrastrukturního i trenérského zajištění klubu. Ze sportovního hlediska je nejvýznamnějším úspěchem postup kategorie U8 (ročník narození 2015) do celostátního finále turnaje PLANEO CUP a také přestup dvou našich mládežnických hráčů (Nikča Harantová, Tonda Pastyřík) do prvoligových klubů AC Sparta Praha a FK Mladá Boleslav. Jsme hrdí na to, že dokážeme vychovávat hráče s potenciálem pro nejlepší kluby v republice. Za zmínku rovněž stojí historicky první zahraniční soustředění, ke kterému vyrazily naše přípravky do krásného Švýcarska. Velké poděkování patří trenérovi Rendovi, který pro nás celou akci zajistil a perfektně zorganizoval.

Jsme moc rádi, že naše úsilí bylo oceněno všemi zmíněnými úspěchy a já bych na tomto místě rád poděkoval všem, kteří se svou každodenní (téměř) dobrovolnickou činností podílejí na dlouhodobém vzestupu celého klubu. Stejně tak děkuji všem našim sponzorům, jejichž dary jsou pro chod našeho klubu zcela zásadní.

Závěrem mi dovolte popřát všem členům klubu, příznivcům, sponzorům… ale i obecně sportovcům, krásné prožití svátků a vše nejlepší do roku 2023.