23_20230421_092021.png
13_20230212_174111.jpg

ROZHOVOR: Jan Studený, A-tým

Honzo, než se vrhneme do hodnocení podzimní části sezóny, mohl bys nám nejprve ve stručnosti popsat svou předchozí hráčskou i trenérskou kariéru?

S fotbalem jsem začínal v Neratovicích. Do A-týmu, který hrál druhou ligu, jsem se neprosadil, a tak jsem šel na hostování na EMĚ Mělník, kde se hrála ČFL. Tam to po půl roce skončilo a potom jsem se přesunul do Ovčár, kde jsem byl zhruba 15 let. Poté tři roky v TJ Kly.

Trénovat jsem začínal ty nejmenší v Neratovicích, kde jsem vedl pouze přípravky. Když jsem se přesunul do Ovčár tak jsem chvíli trénoval i tam. Po delší pauze a po tom, co Ovčáry skončily v ČFL a přesunuly se do Krajského přeboru, jsem začal s trénováním dospělých a jako hrající trenér jsem tři roky vedl Ovčáry. Poté přesun do Neratovic, kde jsem byl pouze jednu sezónu. Po roce bez trénování jsem byl jeden rok jako asistent v Dobrovici, kde se hrála ČFL. Od té doby jsem na Pšovce.

Na Pšovce působíš nyní 3. sezónu, přičemž obě předchozí zůstaly nedohrány. Jak jsi vnímal a vnímáš současnou covidovou situaci? Nedocházela tobě i týmu během dlouhých pauz motivace do další práce?

Jak vnímám situaci okolo Covidu? Asi jako většina jsem si myslel, že to je jen na chvíli, ale bohužel je to tu pořád a musíme to brát tak, jak to je. Když děláš, co tě baví a máš to rád, tak je o motivaci postaráno.

V podzimní části sezóny 2021/22 jsme se ale prezentovali výbornými výkony i výsledky, z čehož vyplynulo 13 vítězství a 2. místo v tabulce. V čem vidíš základní pilíř úspěchu? Je to hra obrany, kterou jsme měli nejlepší v soutěži?

To, že máme po podzimu nejlepší obranu, je zásluhou celého týmu. Hrajeme kompaktně a hra je dobře organizovaná. Základ úspěchu je týmová práce.

Do utkání A-týmu přitom v průběhu podzimu zasáhlo celkem 25 hráčů, což je neobvykle vysoké číslo. Znamená to, že máme z tvého pohledu nyní dostatečně široký kádr na to, abychom si poradili i s případnými absencemi hráčů?

Je to docela vysoké číslo, ale je to i tím, co jsi naznačil. Bylo dost absencí, a tak jsme museli povolat více hráčů. Na druhou stranu je to dobře, alespoň jsme se přesvědčili, že je kam sáhnout a že to, co děláme, má smysl.

Vidíš naopak nějaký aspekt hry, na kterém bys rád v průběhu zimy a jarní části sezóny zapracoval?

Pořád je co zlepšovat, budeme se snažit pokračovat v tom, co děláme. Na podzim jsme se trápili v koncovce, tak snad se to v jarních odvetách zlepší.

V úvodu tvého působení na Pšovce jsi zůstával převážně na lavičce, v posledním půlroce ses ale zapojil do hry v roli hrajícího trenéra. Co tě k tomuto posunu vedlo?

V první sezóně jsem nastupoval jen, když bylo potřeba za někoho zaskočit… ale postupem času jsem na tom hřišti už zůstal. Chci hrát a chci klukům pomoct, dokud to půjde. Tak asi proto se na hřiště pořád vracím. ?

Jak se ve 41 letech cítíš fyzicky? Absolvuješ s mužstvem tréninky, nebo se udržuješ v kondici individuálně?

Fyzicky se cítím dobře, samozřejmě mi ale trvá dýl, než se po zápase dám dohromady. S klukama se snažím odtrénovat co nejvíc, jinak se udržuju i sám. V tomhle věku je to potřeba. A hlavně mě motivuje i přítomnost mladších kluků – pořád se jim chci vyrovnat a když už přijdu na hřiště, tak nechci být jen do počtu.

Z tvé pozice uprostřed obrany jsi na podzim vstřelil celkem 6 branek. Byl jsi během celé kariéry takto gólovým hráčem?

Jestli si dobře pamatuju, tak jsem vstřelil nejvíc 5 branek za sezónu. Takže to zatím vypadá na rekord a doufám, že ještě nějakou branku přidám.

Závěrem otázka na zimní přípravu. Kdy začíná a co máš s týmem v plánu?

Začínáme v sobotu 22. 1.. V plánu máme pět utkání a hlavně se po delší době vydáme na soustředění. Věřím, že vše půjde podle plánu a na jaro budeme dobře připraveni.

Bude cílem týmu v jarní části sezóny postup do Krajského přeboru?

Cílem bude hrát co nejlépe a pokusit se zopakovat podzimní výkony.