60_20230212_212606.jpg

Soustředění Vrchlabí 2022

Jako vyvrcholení letní přípravy žákovských kategorií absolvovaly týmy U13 a U15 pětidenní soustředění ve Vrchlabí.

Prvně musím vyjádřit spokojenost s účastí, která je rok od roku vyšší (i bez marodů odcestovalo 20 hráčů U15 a 21 hráčů U13). V průběhu soustředění jsme absolvovali 6 tréninkových jednotek na hřišti místního FC. Na hřišti jsme chtěli využít vysoké účasti, a tak jsme se věnovali především taktice a herním principům – došlo na seznámení s novým systémem 8+1, dále na nácvik rozehrávky od brány, otáčení hry, individuálního i týmového bránění, zakončeno nácvikem chování při autech a rozích. V průběhu sezóny budeme chtít z těchto základů vycházet a dále je upevňovat a prohlubovat.

V úterý odpoledne jsme si naordinovali volnější režim a místo tréninku jsme vyrazili do města na zmrzku a na koupání v místním přírodním koupališti. Předposlední den pobytu jsme sehráli přátelské utkání proti FC Vrchlabí působícímu v místním krajském přeboru.

FC Vrchlabí – FK Pšovka 7:5 (4:1, 2:0, 0:3, 1:1)

Sestava: Januška – Bentsa (C), Kettner, Kotík, Bondarenko, Hrubý, Janíček, Kořenský, Plašil, Makarenko, Berkela, Šín, Chupryn, Stočes, Štětka, Pexa, Sochor, Sebella, Paděla.

Branky: 3x Bondarenko, 2x Plašil.

Po šíleném úvodu, kdy jsme si do zápasu přenesli ospalost a nekoncentrovanost z rozcvičky, se naše hra postupně zvedala a v druhé polovině zápasů jsme se propracovali k výkonu, který už snesl nějaké měřítko. Bohužel jsme si nevyzkoušeli hru 8+1 s ofsajdy, protože tato změna zatím do Královéhradeckého kraje nedošla… ale myslím, že nám tato úprava pravidel bude svědčit, protože několik gólů/šancí soupeře vzniklo z dlouhého míče na útočníka „schovaného“ za naší vysunutou obranou.

Co se týče individuálních výkonů, tak mi (až na pár výjimek) přišly velmi vyrovnané. Takže si odnáším pocit, že v kádru áčka by měla být dobrá (a zdravá) konkurence, která bude posouvat kluky dopředu. Potěšila mě aktivní komunikace Janyse podpořená několika kvalitními zákroky.

Závěrem bych odhlédl od fotbalové stránky, protože soustředění dává (z pohledu fotbalové sezóny) jedinečný prostor poznat kluky i z jiného pohledu, než z toho fotbalového. Jedním z cílů našeho klubu je vychovávat slušné, sebevědomé, charakterní lidi, kteří se umí k problémům postavit čelem. A protože naše chování nebylo vždy úplně bez vady, měli jsme prostor na tyto vlastnosti u kluků „apelovat“… přičemž doufáme, že to zanechalo následky a morálka týmu se bude posouvat správným směrem.

P. S.: Další fotografie z průběhu soustředění jsou k nalezení na Facebooku a Instagramu FK Pšovka Mělník.