Související událost

Zimní soustředění ročníků 2008 - 2011. Plná penze, doprava vlastní (auty). Tréninky 2x denně na UMT + přátelské utkání. Vybavení bude doplněno. 1000 Kč záloha + 3000 Kč doplatek.
středa 1. 3. 2023neděle 5. 3. 2023
Heřmanice v Podještědí.
121_20230306_095904.png

Soustředění žáků Heřmanice 2023

Žákovské kategorie U13 a U15 absolvovaly pětidenní zimní soustředění v Heřmanicích v Podještědí.

Ve velmi slušném počtu 39 hráčů (16x U13, 23x U15) a 5 trenérů jsme absolvovali zimní soustředění. Náplň byla intenzivně fotbalová, místní UMT jsme navštívili celkem 7krát, a to buď za účelem tréninku, nebo sehrání přátelského utkání s ostatními ubytovanými týmy. Kromě toho jsme našli čas i na další teambuildingové aktivity jako bowling, sauna či velký turnaj v kartách.

Celkově hodnotíme soustředění jako velmi povedené a doufáme, že pro kluky bylo zábavou i přínosem.

Hodnocení U13 (Vít Vlasák):

V rámci tréninků jsme se zaměřili na herní principy (chování při autech, rozích, využití dlouhého míče v rozehrávce, zapojení golmanů do hry) a na hru samotnou, která nám v zimním období velmi chyběla. Některé věci se nám podařilo pochopit velmi rychle, a tak už v průběhu soustředění jsme mohli pozorovat progres v herním výkonu (nejvíce bylo vidět častější využití cíleného dlouhého míče v našich útocích).

Sestava: Januška, Baloušek, Bentsa, Kettner, Paděla, Pexa, Sochor, Kořenský, Janíček, Makarenko, Sebella, Plašil, Hrubý, Nedvěd, Šín, (Bánovčin).

U13 - TJ Jestřebí-Provodín 7:2 (2:2)

Branky: 3x Makarenko, Hrubý, Šín, Sochor, Plašil.

Těžký zápas v tom, že soupeř se snažil hrát v podstatě všechny míče dlouhé za naši obranu, takže i když jsme se získávali, většina našich akcí začínala ve vlastním vápně. Hra na zahuštěném prostoru na půlce soupeře nám zpočátku nešla, ve druhé půli už ale nebylo bránění tak důsledné a my jsme tyto mezery dokázali rychlými kombinacemi najít. Až na několik krátkých úseků, kdy jsme vypadli z tempa, jsme podali dobrý výkon.

U13 - U15B 5:7

Branky: 3x Plašil, Makarenko, Kettner.

Velká pochvala pro kluky, vypadalo to velmi pěkně, fotbalově, byť jsme samozřejmě ztráceli v rychlostní a silové výbavě. Nejvíc mě těší celková aktivita a chuť do hry, všichni se nabízeli a chtěli balon - výsledkem byla kombinační hra s odskakováním do volných prostor mezi řady soupeře. Také se zlepšila komunikace na hřišti, hlavně od obou golmánků :)

Součástí zápasu byla i nejhezčí akce soustředení, kdy jsme se od golmana po pravé straně prokombinovali k Plášovi na půlce, otočka, dlouhý míč na rozběhnutého Keťase na levém křídle, nekompromisní zakončení na zadní tyč a jdeme slavit.

Hodnocení U15 (Dušan Bolek):

V našich trénincích jsme se snažili co nejvíce využít možnosti hry s míčem. Takže nahrávky na krátké i delší vzdálenosti byli samozřejmostí, ale důraz byl na pohyb, přesnost a rychlost. Hojně jsme zaměstnávali brankáře a cvičili střelbu. Také jsme se více zaměřili na standartní situace a nacvičili si nové signály.

Na jeden den nás přijela navštívit i Nikča Harantová a měla dva tréninky s brankáři a sdílela zkušenosti, které sama sbírá ve Spartě.

Kromě tréninků na hřišti jsme měli i několik výběhů. (ráno před snídaní a odpoledne).

Přátelská utkání U15:

U15B - U13 7:5

Zápas s mladšími žáky byl velmi vyrovnaný a naši ho nakonec dovedli do úspěšného konce díky převaze síly, rychlosti a zkušeností. Musím kluky z U13 velmi pochválit za předvedenou hru.

Branky: Frýdl⚽, Goldberg⚽, ?

U15A - Kostomlaty pod Milešovkou 17:0

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a po pár minutách už bylo jasné, že to bude celé jen v naší režii. Soupeře jsme jasně přehrávali ve všech směrech a vlastně jsme ho nepustili, až na pár  nepodstatných akcí, na naši polovinu. Kluci si tak mohli vyzkoušet nové signály při rozích, které jsme nacvičili a i celkově si zahrát uvolněně.

Pěkná hra a už se těšíme na soupeře z kraje :-)

Branky: Bolek⚽⚽, Rejzl⚽⚽⚽, Vlastník⚽⚽, Kořenský⚽, Horák⚽, Vaňous⚽⚽, Vrňák⚽, Vihan

U15B - TJ Jestřebí-Provodín 8:3

Začátek zápasu se nám příliš nepovedl a velmi brzy jsme prohrávali o dva góly. Hlavně obrana měla z počátku velké problémy se soupeřovými hroťáky, kteří se svou rychlostí při nakopnutém míči dokázali prosadit. Asi to bylo způsobeno i nervozitou, zda dokážou taky vyhrát jako dopoledne A tým, že tyhle chyby nastávali, ale postupně jsme to zlepšovali a hru jsme zpřesnili. Snažili jsme se hrát kombinačně a soupeře přehrávat. To se nám tak nějak dařilo a zápas se pro nás začal vyvíjet velmi dobře. V druhé půlce to byla hlavně celá obrana i s brankářem, která s přehledem držela soupeře daleko od nějaké jejich šance.

Zápas měl velmi dobrou úroveň a myslím, že jsme dobře připraveni naskočit do jarní sezóny na soupeře z okresu :-)

Branky: Skřipský⚽⚽, Walter⚽, Vrňák⚽⚽, Goldberg⚽, ??⚽⚽