216_20231008_085248.jpg

U10/U11: FK Vysoká

Náš pozměný tým na soupeře z nejsilnější výkonnostní skupiny nestačil.

FK Vysoká - FK Pšovka 19:6 (4:1, 5:3, 4:1, 6:1)
Sestava: Štěpán - Němec, Veselý, Karban, Kořenský, Buchta, Bombara, Masejtek.
Branky: 2x Kořenský, 2x Bombara, 1x Buchta, 1x vlastní

Odehráli jsme zápas, který mě bavil, a který byl pro kluky určitě přínosem. Úkolem zápasu bylo rychle reagovat na všechny situace, být v přemýšlení rychlejší než soupeř, díky tomu získávat míče a dávat góly. :) Ta první část se nám celkem dařila - kluci odehráli celý zápas (až na některé krátké pasáže) ve slušném tempu a míčů dokázali získávat poměrně dost (a nebo alespoň donutili soupeře k odkopům do autů). Takže z tohoto pohledu se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém jsme asi byli i více na polovině soupeře a tak nějak jsme obléhali branku.

Průšvih přišel při naší hře s míčem. V tom jsme byli dost bezradní a velmi často nám při útočné akci došly nápady. A když nám náhodou nedošly a byla tam vidět jasná myšlenka, většinou jsme ji nedokázali úspěšně zrealizovat. Ono se to moc hezky ukazovalo už na rozcvičce, kdy jsme měli dělat kličku a nahrávku a jediným soupeřem nám byl trávník... no, už tehdy to bylo celkem vyrovnané a dovedete si asi představit, jak to vypadalo, když nám tam překáželo navíc ještě 6 soupeřů. :) Takže o nějakých souvislých akcích s více přihrávkami nemohla být řeč a bohužel ani v obcházení soupeřů jsme (až na Tobinu) nebyli úspěšní. Z toho také plynul konečný výsledek utkání, jelikož Kuba Brejcha v dresu soupeře tyto činnosti všechny ovládá, byl o několik levelů nad ostatními a vstřelil snad 15 gólů (a kdyby v závěru nezačal nahrávat i v jasných pozicích, dal by jich 20). Ještě pravý obránce domácích čněl svou technickou vybaveností nad ostatními a pro naše kluky, kteří se zápasu zúčastnili, určitě musí být motivací, aby se také stali takto nadstandardními hráči.

Cekově jsem ale po zápase chválil, protože kluci hráli podle mě na 100 % svých současných možností a předvedli dobrý výkon. Líbili se mi oba brankáři, kteří se vytrvale zlepšovali a dokázali být platní především při vybíhání a rozehrávkách. Bombička se chytnul na pozici střeďáka, kde byl konečně ve hře a pomáhal útočníkům i obráncům. Buchtič držel po celý zápas dobré tempo (zejména při napadání) a byl pro soupeře velice nepříjemným protivníkem. No a Tobina sem tam ukázal záblesk toho, že i v našem týmu máme fotbalisty. :) Kluci mají další 3 tréninky na to, aby vylepšili své dovednosti a v příštím týdnu předvedli zase o kousek lepší výkon!