87_20230212_223014.jpg

U11: Chvatěruby, Kosmonosy, Libiš

FK Pšovka B – TJ Vltavan Chvatěruby 3:23 (1:3, 0:5, 0:7, 2:8)
Sestava: Tvrdíková, Veselý, Rodr, Kaftan, Postl, Saibic, Krejčík M., Gorbunov.
Branky: 1x Veselý, 1x Gorbunov, 1x Rodr.

Druhý zápas béčka, druhá vysoká prohra. Na soupeře, kteří trochu vědí, co dělají, nemůže náš začátečnický fotbal stačit… ale budu věřit, že na konci sezóny už to bude v našem podání jiná káva. Chce to ale čas a HODNĚ píle. Zatím jsme stále ve fázi bojácnosti, pomalých reakcí, nejistoty a nízké kvality s míčem. Pokud bych měl hledat pozitiva (což dělám rád), tak to byl určitě výkon Zuzky v brance, který byl bohužel ukončen zraněním po jedné z tvrdých střel. Dále to byl výkon Matese, který jako jediný prokazoval jakési fotbalové myšlení a předvídavost a prakticky sám držel naši obranu. A do třetice to byl Tom, který naprosto příkladně bojoval… a jeho výkon může být takovým návodem pro ostatní ve smyslu „co dělat, když ještě fotbal moc hrát neumím, ale chci být platným členem týmu.“ Jinak pochvala pro kluky z Chvatěrub – v jejich podání měl fotbálek občas slušné parametry.

Krajský přebor, 1. kolo (Kosmonosy)
FK Pšovka A – SK Kosmonosy 5:5
FK Pšovka A – FK Mladá Boleslav U10 3:1
FK Pšovka A – SK Slaný U10 7:2

Sestava: Pecka, Kupčo, Jakeš, Prejzek, Vašek, Kuzmyk, Dau, Moudřík.
Branky: 5x Kuzmyk, 3x Moudřík, 3x Pecka, 2x Vašek, 1x Dau, 1x Kupčo.

Bojovnost dobrá a fotbalové záblesky jak kdy. Nejlépe to vypadalo asi v prvním utkání proti Kosmonosům, které se ukázaly být nakonec nejtěžším soupeřem. Proti Bolce jsme měli velké problémy s rozehrávkou od brány proti vysoko postavenému soupeři (že jsme dostali jen jeden gól je spíš zázrak)… no a proti Slanému jsme si poprvé dovolili vystřídat Viktora a to jsme neměli dělat. Turnaj nám ukázal, že předvedená hra proti silnějším soupeřům jednoznačně stojí a padá na individuálním výkonu Kuzmiče, který bohužel nejsme schopni v tuto chvíli nahradit. A který byl dnes mimochodem brilantní. Ale do formy se pomaličku dostává i Tony a myslím, že ostatní kluci taky půjdou nahoru… věřím, že například Vojta má potenciál posunout své výkony velmi brzo ještě o level výše. Dobře se s těžkým turnajem poprali Domča s Prejzičem, pro které je taková to úroveň výkonnostně o trošku výš, než se momentálně pohybují… ale zaujetím a bojovností byli oba kluci platnými členy týmu.

FK Pšovka A – TJ Sokol Libiš 43:3 (13:0, 7:1, 11:2, 12:0)
Sestava: Pecka, Jakeš, Kuzmyk, Dau, Moudřík, Vihanová, Šmucr.
Branky: 12x Moudřík, 9x Jakeš, 7x Kuzmyk, 7x Dau, 4x Pecka, 3x Šmucr, 1x Vihanová.

Tohle byl velký výkonnostní rozdíl, hodně soupeřových hráčů vypadalo na začátečníky. Pro nás to byla příležitost zahrát si po opravdu dlouhé době proti slabšímu soupeři a předvést divákům taky nějaké pěkné akce… což se k našemu potěšení místy skutečně dařilo. Asi nemá cenu moc obsáhle hodnotit, snad jen, že potěšilo několik pěkných převzetí míče a naopak nepotěšila spousta absolutně nepochopitelně neproměněných šancí… a taky určitě musíme stále zlepšovat automatické odskakování našich hráčů do volných prostor, aby se jim dalo nahrát. Protože jsme momentálně ve stavu, že třikrát naběhneme perfektně a počtvrté se na to vyflajzneme a připravíme se tak o možnost s klidem rozehrát. A to mě teda vytáčí neskutečně!