163_20230506_140729.jpg

U11: Chvatěruby, Obříství

V souběžně hraných utkáních jsme zaznamenali 1 výhru a 1 prohru.

TJ Vltavan Chvatěruby - FK Pšovka A 6:9 (4:0, 1:6, ?, ?)
Sestava: Kupčo - Jakeš, Dau, Kuzmyk, Rodr, Běhounek, Vašek.
Branky: 2x Běhounek, 2x Dau, 2x Vašek, 2x Jakeš, 1x Kuzmyk.

Dle hodnocení trenéra Zdeňka jsme na malém hřišti nezachytili začátek - nedokázali jsme se poprat s tím, že nemáme dostatek prostoru a ztráceli jsme míče. Postupem času se ale projevila naše kvalita a branky začaly padat i do sítě soupeře. Jsme rádi, že kluci dokázali nepřiznivý vývoj utkání otočit.

TJ Sokol Obříství - FK Pšovka B 14:6 (0:2, 4:0, 6:1, 4:3)
Sestava: Navrátil - Postl, Vihanová, Saibic, Kaftan, Šín, Veltruský, Veselý, Moravec, Vondrák.
Branky: 3x Šín, 2x Saibic, 1x Navrátil.

Béčko konečně nastoupilo v béčkové sestavě - bez pomoci kluků, kteří hrají stabilně za áčko. Na herním projevu i na výsledku to bylo samozřejmě znát, ale já jsem obecně se zápasem velmi spokojen. Zcela nad očekávání výborně se nám povedla první čtvrtina, ve které jsme byli o dost lepší a dokonce jsme nedostali ani jeden gól.

Postupem času se ukázalo, že to byla spíše shoda okolností, i tak je to ale důvod k optimismu. Stejně jako závěr utkání, kdy jsme dokázali opět hru vyrovnat a střílet branky. No a co se dělo uprostřed zápasu? Nedokázali jsme si moc poradit s dlouhými míči za naši obranu. Obránci nebyli v odvracení jistí a moc se tentokrát nedařilo ani brankářům. Takže jsme dostali celkem dost velmi jednoduchých gólů, které nemám rád.

Na druhou stranu vidím jako jednoznačné plus, že se všichni hráči od začátku do konce snažili na maximum. Bojovnost nám rozhodně nechyběla a v tomto ohledu pozoruji zlepšení u všech hráčů. Bojovnost je ovšem dost k ničemu, když hraju hloupě a 10x za sebou nahraju nejlepšímu hráči soupeře po zemi proti noze na prostředek hřiště. Na to už žádný rychlý návrat do obrany nepomůže. :(

V posledních týdnech odehrálo velké množství zápasů naše áčko a nyní bychom chtěli přidat zápasovou porci i hráčům, kteří nastoupili dnes. Protože jedině množstvím zápasových zkušeností se teď můžeme posunout v chápání hry, v držení pozic, v hladovosti před oběma brankami.... a v pochopení, jak to udělat, abych nenabídl soupeři šanci na vstřelení gólu. Nějaké fotbalové dovednosti už máme a teď to budeme chtít do konce června ještě přeměnit v herní výkon, který má hlavu a patu.

Hráčkou zápasu byla jednoznačně Adélka, která hrála ve vysokém tempu a k mnoha vybojovaným míčům přidala i slovní podporu spoluhráčů a fotbalové řešení situací s míčem. Z toho mám velkou radost a těším se na podobný výkon zase za týden. :)