179_20230605_075345.jpg

U11: Dynamo, Kostelec, Vysoká

Poslední mistrovský trojzápas a jarní sezóna je za námi. Uteklo to opět hrozně rychle. :( ALE JSME MISTŘI! :)

FK Pšovka A - TJ Dynamo Nelahozeves 11:3 (2:2, 5:0, 0:1, 4:0)
Sestava: Kupčo - Dau, Jakeš, Běhounek, Vašek, Šmucr, Navrátil, Krejčí.
Branky: 3x Vašek, 2x Běhounek, 2x Dau, 2x Šmucr, 2x Krejčí

Tohle byl celkovou úrovní slabší zápas, než naše první měření sil na hřišti soupeře. Mělo to několik důvodů - my jsme tam tenkrát byli v extrémně silné sestavě, soupeřům to lépe běhalo a trávník byl na takové úrovni, že se dalo občas i přihrát po zemi. Musím říct, že v dnešním horku mi bylo kluků kolikrát až líto, když měli snahu zaútočit, navedli si míč na prostředek hřiště.... a ten se jim najednou zcela nezaviněně rozeskákal někam ke kolenům. :(

Začali jsme fantasticky a asi po 4 minutách jsme prohrávali 0:2... to bereme na sebe my trenéři, protože jsme netrefili ideální základní sestavu. Potom jsme trochu přeskupili řady a už to šlo. Velká energie ale ve hře nebyla. My jsme neměli vůli na rychlé návraty po ztrátách míče - naštěstí to za nás obvykle vyřešil buď trávník, nebo Travička v brance. Ten dnes (naštěstí) chytal vynikající zápas, dokázal klukům v poli pomáhat vybíháním a hlavně bezchybně rozehrával. Konečná vysoká výhra je tedy z mého pohledu z velké části jeho zásluhou. Rád jsem za to o to víc, že minulý zápas byl v brance doslova příšerný. :)

V poli jsme to měli proti bloku soupeře postavenému před vlastní brankou celkem těžké, několikrát se nám jej ale přeci jen podařilo překombinovat/prostřelit, a tak skóre pomalu narůstalo. Já osobně bych si od útočníků představoval více odvahy 1v1 - přeci jen do soubojů 1v1 se nám častěji pouští obránci, útočníci pak ve svých situacích mnohem častěji volí nahrávku. Ne že by to bylo špatné řešení, ale kolikrát to k té odvaze přímo vybízí.

No nic, na okresní úroveň nám průměrný výkon opět stačil... uvidíme, zda to za týden bude fungovat stejně i na úrovni krajské. Já osobně bych si tipnul, že bohužel ne. :)

SK Labský Kostelec - FK Pšovka B 4:6 (1:1, 0:3, 3:1, 0:1)
Sestava: Kaftan, Šín, Veltruský, Navrátil, Veselý, Kostecký, Tichota, Moravec.
Branky: 2x Kostecký, 2x Šín, 1x Moravec, 1x Navrátil.

Tohle byl zajímavý zápas - zejména proto, že byl výsledkově vyrovnaný a hráči si tak opět vyzkoušeli radost i stres ze hry o vítězství. My jsme měli mírnou převahu a rozhodně mnohem víc šancí, a to zejména díky Kájovi, který jako jediný na hřišti dokázal v rychlosti obcházet soupeře a vytvářet tím šance a přečíslení. Tímto způsobem se rodily prakticky všechny naše útočné akce. Na druhé straně hřiště hráli v obraně bez střídání Jirka a poté Dáda, kteří dokázali držet pozici a více méně pravidelně zastavovat útočné pokusy soupeře.

Ostatním nechyběla snaha, ale hodně chyběla dovednost. Občas se nějak podařilo s míčem projít/zázračně najít volného spoluhráče, ale bylo to od obou týmů spíše náhodné a způsobené neschopností většiny obránců bránit. :)

Ve výsledku jsem tedy spokojen s nábojem zápasu a s tím, že jej naši kluci dokázali výsledkově zvládnout a vyhrát tak svou soutěžní skupinu. S herní kvalitou ale spokojen být nemohu - většinově ji nemáme.

FK Vysoká - FK Pšovka A 3:21 (1:7, 2:2, 0:5, 0:7)
Sestava: Dau, Běhounek, Jakeš, Kupčo, Šmucr, Vašek, Rodr, Navrátil.
Branky: 5x Běhounek, 4x Vašek, 4x Dau, 3x Jakeš, 2x Šmucr, 1x Navrátil, 1x Rodr, 1x Kupčo.

Tohle byl zápas o vítězství v okresním přeboru, ale moc náboje neměl. Naše převaha byla od počátku zřejmá a bylo spíš jen otázkou, jak hezký si zápas dokážeme udělat. Hezké to bylo, padla spousta krásných branek... ale nemůžu se zbavit dojmu, že jsme objektivně dřeváci. :( Zejména ve druhé čtvrtině jsme vyráběli tolik technických chyb při práci s míčem, že to bylo opravdu žalostné. Potom se to naštěstí zase ustálilo, počet chyb a špatně vyřešených situací se vrátil k našemu normálu a to stačilo na velkou herní převahu.

Radost nám udělal v poslední čtvrtině Domča, který se postavil na pozici brankáře a okamžitě začal plnit brankářské úkoly. Slovně řídil obranu, povzbuzoval kluky v poli, dobře vybíhal a rozehrával. Není divu, že na něj za celou dobu nešla jediná střela. Na druhém konci hřiště se to ale pomalu začalo zvrhávat ve frašku... útočnou dvojici Dau-Jakeš jsme museli vystřídat pro absolutní neschopnost vstřelit gól i z nejvyloženějších pozic. Nová útočná dvojice Rodr-Šmucr ale prokázala, že je to asi náš standard a navázala na kolegy ve zcela stejném duchu.

Jsme rádi, že jsme i v posledním zápase okresního přeboru ukázali, že je naše kvalita o kousek vyšší, než kvalita okresní. Na druhou stranu ale vidíme zápas co zápas, že rezervy jsou obrovské. Velmi pozitivně hodnotím, že dnes dokázalo vstřelit branku všech 8 hráčů, kteří se na naší straně utkání zúčastnili.