157_20230426_205756.jpg

U11: EMĚ, Chvatěruby, Nelahozeves

Extrémně nabitý týden kategorie U11 pokračuje dalšími a dalšími zápasy...

TJ EMĚ Mělník - FK Pšovka B 6:7 (0:0, 2:0, 3:2, 1:5)
Sestava: Saibic, Vihanová, Tvrdíková, Rodr, Moudřík, Moravec, Tichota, Krejčí.
Branky: 4x Moudřík, 1x Tvrdíková, 1x Krejčí, 1x Tichota.

Na tu pasáž, kterou jsem viděl, bych nejradši zapomněl... a taky se mi to celkem úspěšně podařilo. Věci, které se učíme a chceme je v naší hře vidět, tam totiž byly jen velmi málo. Zejména akčnost při nabíhání, odvaha v situacích 1v1 a útoky PŘÍMO NA BRÁNU s viditelnou snahou dát gól. Jasně, párkrát tam byla v jasných pozicích i smůla, ale obecně to byla spíš bojácnost a nemohoucnost. O to víc jsem rád, že to kluci a dívky po mém odchodu dokázali prolomit, góly konečně vstřelit a užít si radost z vítězství. :)

FK Pšovka A - TJ Vltavan Chvatěruby 17:9 (4:3, 2:3, 4:1, 7:2)
Sestava: Pecka - Kupčo, Dau, Běhounek, Vašek, Jakeš - Navrátil, Krejčí, Šmucr, Vihanová, Rodr.
Branky: 4x Vašek, 3x Dau, 3x Jakeš, 2x Pecka, 2x Šmucr, 1x Vihanová, 1x Běhounek, 1x Rodr.

Moje nervy prostě asi nejsou nastavené na to, abychom nedokázali herně i výsledkově přehrát podobné soupeře. Jasně, soupeřovi kluci se snažili a nedali nám nic zadarmo... to ale přeci nemůže být dost na to, aby byl polovinu zápasu vyrovnaný stav. Dnes jsme po dlouhé době střídali celé pětice a byl jsem celkem zvědavý, co to přinese. Přineslo to možná o trochu větší nasazení ze strany našich hráčů, než je obvyklé. Naši hráči se dobře vraceli do obrany a snažili se hasit tu spoustu chyb při práci s míčem, kterou po celý zápas vyráběli. Bohužel, opět jsme nebyli dobří při vlastních rozehrávkách - chyběla nám lepší nabídka pro míč a od hráčů s míčem naopak zase klid, schopnost zpomalit, nebo zrychlit, nebo prostě vyhodnotit situaci a vybrat vhodné řešení. A naopak v obraně jsme nedokázali za celý zápas ve spolupráci obrany a brankáře řešit dlouhé míče brankáře či obránců na prostředek hřiště. První míč jsme sice dokázali v drtivé většině případů uhrát, v tom už moc chyb neděláme. Průšvih ale je, když začínáme těžké míče pod ostrým tlakem soupeře zpracovávat přímo do tohoto tlaku soupeře, případně míč alespoň alibisticky pošťouchneme po zemi pár metrů před sebe, kde si ho s klidem přebere další z dobíhajících soupeřů. Bohužel se nám to stává s naprostou pravidelností a v poslední době se v tom příliš nezlepšujeme... 9 inkasovaných branek (prostě pořád nevím, jak je tohle možné) je toho jasným důkazem Další pokus ale máme hned zítra, tak se těším. :)

Z věcí, které trénujeme, se mi líbila zlepšující se komunikace a několikrát pěkné nekompromisní zakončení gólové šance. Pozitivní je rovněž, že branku dokázalo vstřelit 8 z 11 hráčů, kteří do zápasu nastoupili a také to, že naše druhá sestava dokázala hrát se soupeřem vyrovnaný zápas.

TJ Dynamo Nelahozeves - FK Pšovka A 2:8 (0:3, 0:2, 2:2, 0:1)
Sestava: Pecka - Kupčo, Běhounek, Kuzmyk, Dau, Vašek, Šmucr, Jakeš.
Branky: 3x Vašek, 2x Šmucr, 2x Kuzmyk, 1x Pecka.

Sešli jsme se v asi nejsilnější sestavě za poslední půlrok a na výkonu to bylo znát. Byli jsme tentokrát pevní v obraně, což bylo podpořeno úplně jiným výkonem Berina, než jaký předvedl včera. Kluci si to dnes dost poctivě odbojovali a 2 inkasované góly za 68 minut nejsou úplnou náhodou - po celý zápas jsme se stíhali vracet do obrany a i když se soupeř k nějakým zakončením dostal, tak to bylo jen velmi zřídka z jasných gólových pozic.

Dobrá byla také naše práce s míčem, kdy jsme prakticky po celý zápas dokázali (zejména díky Berinovi a obráncům) vyjíždět s míčem od naší branky, neztrácet míče a zakládat útoky. Ve druhé části zápasu už se nám je nedařilo tak často zakončovat gólově, a to přesto, že soupeřům už docházely síly a my jsme měli pro naše útočné akce více prostoru. Příliš prostoru ale jako by nám uškodilo a v mnoha přečísleních jsme nedokázali zvolit správné řešení - možná jsme příliš často a příliš brzo nahrávali namísto nalákání soupeře delším potažením míče.

Každopádně ale asi náš nejlepší výkon v Nelahozevsi, který pamatuji. Pochvala za výkon patří i domácím klukům, kteří se narozdíl od dvou našich předchozích soupeřů snažili o fotbal. I ve hře soupeře se tak několikrát objevila sekvence několika povedených přihrávek v řadě, což všichni vidíme rádi. :)