144_20230406_220853.jpg

U11: FC Mělník, FK Neratovice

Velikonoční zápasy jsme si předehráli už ve středu a ve čtvrtek. Jak se nám vedlo?

FC Mělník - FK Pšovka B 2:5 (1:1, 0:1, 1:0, 0:3)

Sestava: Navrátil - Rodr, Kaftan, Tvrdíková, Jakeš, Krejčí, Moravec, Saibic, Veltruský.

Branky: 3x Krejčí, 1x Jakeš, 1x Saibic.

To byl zase zážitek. :) To hlavní, co mi ze zápasu utkvělo v hlavě, je bohužel negativní. Nechápu totiž moc, o jaký sport se snažil náš soupeř, fotbal to ale rozhodně nebyl. Bezhlavé odkopy ze všech pozic do všech směrů... nákopy, zákopy, odkopy, překopy. Všechno, jenom ne fotbal. Je to prostě škoda, naštěstí jsem ale už dlouho nepotkal jiný tým, který by se snažil o něco podobného, takže si myslím, že obecně to s tím českým fotbalem nemusí být zas až tak beznadějné. :)

No a co my? My jsme si zahráli fotbal... sice jsme u něj někdy působili jako zvláštní škola, sice jsme si se spoustou situací nedokázali poradit... ale byl to od všech našich hráčů fotbal, při kterém se snažili pracovat s míčem nejlépe, jak jim to jejich dovednosti dovolily. Bohužel se ukázalo, že ty dovednosti obecně ještě příliš vysoko nejsou, a tak těch nepovedených akcí bylo mnohem víc než povedených. A ukázalo se, že jsem měl asi ve 2. minutě utkání naprostou pravdu, když jsem po naší povedené akci přes celé hřiště na několik přihrávek prohlásil k náhradníkům "škoda, že jste aspoň nezatleskali, takovou už dneska nepředvedeme."

Na druhou stranu, mějme radost z dílčích úspěchů. Například výkon Maxíka, který svým kličkováním jako jediný z týmu dokázal hladce překonávat soupeře. Mám radost, že se to stejné podařilo v závěru i Kafíčkovi, který si konečně odvážně kopnul míč po lajně a soupeři prostě utekl. Naši brankáři předváděli po celý zápas povedené rozehrávky a naši obránci si z 95 % dobře dokázali poradit s vysokými míči od soupeřova brankáře, nebo z autů. Dostali jsme se i k pár dorážkám, ale ta hladovost, o které se stále bavíme, tam prostě ještě není.

Nevadí, po Velikonocích zase potrénujeme a o další zápas budeme zase o kousek lepší! :)

FK Neratovice-Byškovice - FK Pšovka A 13:7 (3:0, 4:2, 3:3, 3:2)

Sestava: Navrátil, Kupčo - Vašek, Šmucr, Tichota, Dau, Jakeš, Prejzek.

Branky: 3x Dau, 3x Vašek, 1x Šmucr.

Tohle bylo skvělý - jeden z nejlepších výkonů mých týmů, který pamatuju. Dneska už tam z velké části bylo to, co chceme v našich zápasech vidět, ale co nám bohužel moc nejde. Zarputilost, touha nedostat gól, touha poprat se o každý míč, spolupráce mezi jednotlivými hráči. Nepamatuju, že by náš hráč někdy v této sezóně vykopával míč z brankové čáry... dnes hned dvakrát, plus další zblokované střely. Ne, že by to bylo dokonalé, častokrát jsme zaspali. Ale to je úplně normální a soupeři taky často zaspí. Skvělé je, že jsme se v tomto vyrovnali soupeři, který je v téhle činnosti fakt SILNÝ. Důkazem je i situace, kdy jsme jednu naši střelu hned třikrát doráželi. Sice bez gólového úspěchu, protože jsme dřeváci, ale kluci tam byli a chtěli gól dát. Z toho mám fakt velkou radost. :)

Z dobré práce v obranné činnosti pak plynulo to, že jsme mohli i dobře útočit. Dostávali jsme se po ziscích míčů do přečíslení, která jsme někdy vyřešili a někdy taky ne. Občas se nám povedla hvězdná akce i s narážečkou a vrcholem byla Jiřiny Zidanovka, kterou poslal soupeře na párek. To si myslím, že si budu pamatovat do konce života... no, minimálně do konce sezóny určitě.

Fakt mě to bavilo a výsledkově je jenom škoda, že jsme na začátku nechali soupeřům 7:0 náskok, i když kluci i v úvodu působili herně velmi dobře. Po Velikonocích budeme makat na tom, abychom i v dalším zápase působili stejným dojmem. Soudržně, týmově, nebojácně, sebevědomě... není to lehký úkol, ale já věřím, že to kluci zvládnou. Já mám každopádně po tomhle vystoupení velmi příjemné Velikonoce. :)