169_20230513_200751.jpg

U11: FK Neratovice, FC Mělník

Dvě domácí výhry a jeden slušný výkon. :)

FK Pšovka A - FK Neratovice-Byškovice 17:3 (2:1, 5:1, 4:0, 6:0)
Sestava: Kupčo, Pecka, Jakeš, Kuzmyk, Dau, Moudřík, Vašek, Šmucr.
Branky: 8x Dau, 2x Vašek, 2x Jakeš, 2x Kuzmyk, 1x Moudřík, 1x Šmucr, 1x Kupčo.

Jelikož se nám do sestavy již vrátili dlouhodobí marodi a zdá se, že jsme celkem ve formě, trochu nás mrzí, že jsme se dnes neutkali s neratovickou U11. Myslím, že jsme měli potenciál, abychom dnes kluky dost prověřili. Nastoupili proti nám kluci ročníku 2013, kteří se snažili vše řešit fotbalově a někteří byli s míčem i velmi šikovní... ale my jsme byli dnes lepší. V první čtvrtině jsme měli problém se střílením branek - hrálo se prakticky neustále před brankou soupeře, ale právě proto, že tam byli i všichni soupeřovi hráči, bylo pro nás těžké najít způsob, jak obrannou hráz překonat. To se nám lépe dařilo až v dalším průběhu zápasu, kdy jsme míče dokázali lépe vyndavat z chumlů a používat brankáře pro vylákání obrany soupeře. Když jsme pak rozehrávku nezkazili (což se naštěstí dělo málokdy), mohli jsme útočit díky obráncům do mnohem otevřenějšího prostoru. Celkově povedený výkon - na některé akce se pěkně dívalo a opět byla v našem výkonu zřejmá snaha nedostat gól. :) Snad jen rozehrávání (minimálně dvaceti, ale spíše ještě více) rohových kopů nebylo naší silnou stránkou. Nedokázali jsme být dostatečně kreativní, abychom hustou obranu gólově překonali.

FK Pšovka B - FC Mělník 6:1 (1:0, 1:0, 2:0, 2:1)
Sestava: Navrátil, Tvrdíková, Saibic, Kaftan, Veselý, Krejčí, Vihanová, Kostecký.
Branky: 2x Navrátil, 1x Saibic, 1x Krejčí, 1x Vihanová, 1x Kostecký.

Stejně jako minule proti stejnému soupeři, i tentokrát si musíme přiznat, že to byl zápas na vypíchání obou očí. Nemůžeme našim hráčům upřít snahu, ale do fotbalového výkonu tomu dost chybělo. Jednak pomalé reakce na vývoj hry, kdy často hrál jen hráč nejblíže u míče a ostatní se změnili v diváky - a to bohužel v útoku i v obraně. No a potom zejména způsob vedení našich útoků, kdy jsme prostě hráli kličkovanou a ne fotbal. Hráč s míčem vzal míč a někam se s ním bez rozmyslu rozeběhl... jako by bylo úplně jedno kam běží, kolik tam je soupeřů, jaká je šance vstřelit z dané pozice gól. Pokud jsme si přihráli, tak pouze směrem vzad na zcela neobsazeného spoluhráče. Ale něco jako přihrávka do běhu, nebo snad otočení hry do volného prostoru? Kdepak. :(

Ve výsledku to dnes celkem bezpečně stačilo - naše převaha byla na hřišti i tak poměrně výrazná. Mě výkon ale neuspokojil a máme do konce sezóny ještě hodně co dělat, abychom týmový herní projev vylepšili. Nejlepším hráčem v poli byl dnes Dáda, který dokázal tu kličkovanou hrát v největší rychlosti a také dokázal nejlépe zakončovat.