106_20230212_225947.jpg

U11: Kralupy a turnaj Braník

FK Pšovka – FK Kralupy 1901 14:3 (3:0, 4:0, 1:0, 3:2, 3:1)
Sestava: Pecka, Dau, Tichota, Vihanová, Rodr, Postl, Vašek, Šmucr.
Branky: 6x Dau, 2x Postl, 2x Vašek, 2x Vihanová, 1x Šmucr, 1x Pecka.

V odvetě proti Kralupům jsme dokázali zvítězit, přičemž na začátku zápasu v té ideální sestavě (Berin v brance) jsme měli velkou převahu, ale s postupujícím časem se hra (zejména proti soupeřově nejsilnější sestavě) dost vyrovnávala.

Z pozitiv bych jmenoval Tomovu práci s míčem, kdy několikrát dokázal kvalitně převzít přihrávku a – což u něj není zvykem – následně přesně přihrávat za použítí obou nohou. To bylo velmi dobré. Zpočátku utkání hrál velmi dobře i Tony (včetně jedné sólo akce snad přes všechny soupeře až do prázdné brány), který ale ve druhé polovině zápasu už nevydržel fyzicky ani mentálně, nedokázal být připravený na správných pozicích, a proto se také již dostával do mnohem menšího počtu kvalitních akcí. Dalším nositelem kvality v naší hře byl i Šmíca, který dokázal být na balónu klidný, dobře s ním pracovat a rozehrávat naše akce. Ostatní naši hráči byli v práci s míčem spíše okolo nebo pod svým standardem – bylo tam dost nevynucených chyb a momentů, které se určitě daly rešit s mnohem větším klidem.

Co se mi nelíbilo, byla velká nespolupráce a netýmovost v naší hře. V mnoha momentech stačilo zakřičet jménem, nebo si říct záda, nebo prostě jakýmkoli způsobem okomentovat postavení hráčů na hřišti… a daná herní situace mohla skončit místo neúspěchu úplně jinak. A když už ani to ne, tak alespoň ocenit povedené akce, které se v naší hře ve větší či menší míře objevovaly po celý zápas. Ale bohužel se nám to nedařilo, zejména pak od chvíle, kdy se Berin z branky vysunul do pole. Tady máme velký prostor pro zlepšení a zkrátka ho MUSÍME využít!

Turnaj Hamr Braník

FK Pšovka – FK Meteor Praha zelená 0:0
FK Pšovka – TJ Avia Čakovice 0:1
FK Pšovka – FK Turnov 1:1 (Navrátil)
FK Pšovka – FK Meteor Praha bílá 1:1 (Jakeš)
FK Pšovka – SK Viktoria Štěrboholy 0:1

Sestava: Kupčo – Srba, Jakeš, Běhounek, Navrátil, Tyllner, Vojan.

Výsledky nic moc a nakonec poslední místo v turnaji. Nutno říct, že soupeři byli vesměs kvalitní, nebo měli alespoň ve svých řadách velmi šikovné individuality. Snad jenom Čakovickým klukům na nás stačilo jen běhat a bojovat… hrát fotbal vlastně vůbec nepotřebovali, ale na nás to celkem pohodlně stačilo. Problém byl v tom, že to opět vypadalo, jako bychom měli (kromě brankáře) všichni zakázáno nahrávat dopředu do volného prostoru. V naší hře byly buď přihrávky dozadu, nebo snaha o individuální průnik. Ukázalo se ale, že proti poctivě bránícím soupeřům je to málo… a zvlášť v turnajovém systému, kdy je potřeba jít hlava nehlava za vítězstvím, protože remízy nestačí a za dobré kličky se medaile nedávají.

Jsme rádi za tuto konfrontaci, při které jsme si ověřili, jak je na tom náš ročník 2013. Není to špatné a jsme konkurenceschopní s pražskými týmy – to je pozitivní poznatek. Na nedostatcích (zejména kvalitní pohyb bez míče a následné kvalitní rozhodování, co s míčem provedu… a taky neustále se opakující zarputilost a ochota porvat se o vstřelení branky) zapracujeme a na konci sezóny třeba zase zkusíme, nakolik se nám to povedlo.