93_20230212_224127.jpg

U11: Kralupy, turnaj Pšovka, Nelahozeves

FK Pšovka B – FK Kralupy 1901 3:10 (0:1, 3:2, 0:3, 0:4)
Sestava: Srba, Postl, Kaftan, Tichota, Saibic, Navrátil, Vihanová, Moravec.
Branky: 2x Navrátil, 1x Vihanová.

Pokračujeme v pokrocích. Rozcvička se nám sice úplně nepovedla (oproti tréninkům v tomto týdnu, kdy to kluci a dívky zvládli zcela samostatně), ale ve hře to byl v první polovině zápasu určitě náš nejlepší výkon. Naši hráči totiž dokázali být připravení a bojovat… a to k dobrému dojmu ze hry zcela stačilo. (Abychom byli upřímní… na dnešním terénu se ani nic moc jiného, než bojovat, nedalo.) V praxi to znamenalo, že jsme tam měli více momentů, kdy jsme dobrou připraveností a chutí do hry získali míč, než těch, kdy jsme nepochopením situace/nepřipraveností dali soupeři šanci na jednoduchý gól.

To se změnilo k horšímu ve 3. a 4. čtvrtině, a to jednak prostřídáním brankáře a jednak tím, že jsme už nevydrželi psychicky, ani fyzicky. Chyby jsme dělali samozřejmě i v úvodu zápasu, tam jsme ale ještě dokázali rychle reagovat a nastalou situaci zachránit. To už se teď nedělo a po ztrátě míče bylo pro soupeře jednodušší dávat nám góly.

Nejlepším naším hráčem byl jednoznačně Jiřina, který na pozici obránce držel naši hru a ještě k ní přidal nadstavbu – pěkné akce s míčem (například Zidanovka na napadajícího soupeře) a snaha pomoct spoluhráčům nejen výkonem, ale i slovem. Z toho mám velkou radost! Dobré momenty tam měli úplně všichni a my se budeme snažit, aby se nejednalo jen o momenty a ještě k tomu pouze v části zápasu… ale abychom na této úrovni dokázali hrát pravidelně a přidávat víc a víc kvalitních fotbalových momentů.

Krajský přebor – 4. turnaj
FK Pšovka A – FK Mladá Boleslav U10 2:6
FK Pšovka A – SK Slaný U10 13:2
FK Pšovka A – SK Kosmonosy 2:3

Sestava: Pecka, Kupčo, Jakeš, Kuzmyk, Šmucr, Vašek, Navrátil.
Branky: 4x Jakeš, 4x Kuzmyk, 4x Šmucr, 3x Kupčo, 2x Navrátil.

Musím říct, že jsem na kluky hrdý za to, jak si s posledním podzimním turnajem poradili. Z naší silné původní sestavy ročníku 2012 ve složení Pastyřík, Kuzmyk, Dau, Moudřík, Javůrek nám totiž dnes zůstal už jen poslední člen – a to konkrétně Kuzmič. I tak ale kluci tentokrát dokázali na hřišti nechat všechny síly a umění… a odměnou jim byly vyrovnané zápasy se silnými soupeři. Jen škoda, že toho umění není trochu víc, protože jinak by musel výborně odmakaný zápas proti Kosmonosům skončit naším vítězstvím.

V posledním zápase už tam ale byla i lepší komunikace a po celý turnaj tam byla viditelná snaha nedostat gól. To někdy naráželo na limity našich kluků (ať už šlo o to, že v dané situaci prostě nemůžu, nebo si s vysokým míčem prostě neumím poradit, nebo nemám zažité, jak správně bránit), ale velká snaha byla patrná, díky čemuž se i kluci z FKMB museli zapotit, aby nás porazili. To bylo podpořeno i (opět) velmi dobrým výkonem Berina v brance. Takže do obrany to bylo dobré (ne úplně tak uměním, jako spíš nasazením), do útoku tam byly viditelné rezervy v technice s míčem – přebírání, vedení, rozhodování,… prostě ve všem. A když už byl schopen přejít přes soupeře pouze Kuzmič, tak jsme si mohli pomoct ještě včasným odskočením do volného místa a kombinační hrou. V tom jsme ale bohužel byli také slabí a prostě jsme to nedokázali (až na jednu super akci od vlastní branky přes celé hřiště).

Rezervy samozřejmě vidíme, jsme ale rádi, že se kluci začínají přizpůsobovat na vyšší intenzitu hry, díky které mohou potrápit úplně jakéhokoli soupeře. A věřím, že fotbalovou nadstavbu budeme brzy schopni přidat!

FK Pšovka A – Dynamo Nelahozeves 7:8 (1:2, 0:2, 2:3, 4:1)
Sestava: Kupčo – Kuzmyk, Dau, Jakeš, Běhounek, Vihanová, Šmucr, Prejzek, Vojan.
Branky: 2x Vihanová, 2x Běhounek, 1x Kuzmyk, 1x Dau, 1x vlastní

K tomuhle není úplně co napsat. Opakoval bych se, už jsem to psal v minulých zápasech. Hra velmi koukatelná a dobrá… samozřejmě s chybami, které k tomu ale patří. Brankář určitě udělá za zápas aspoň jednu chybu při rozehrávce, stejně jako všichni hráči udělají chyby při hře s míčem. To je zcela přirozené a udělá je i náš soupeř.

Hrozně mě ale štve, že nejsme schopni tyhle zápasy vyhrát. Že vstřelíme 7 gólů, ačkoli jsme na soupeřově polovině hřiště v podstatě celý zápas. A pokud je výsledek vyrovnaný, tak nás logicky sráží každá chyba, která nás dostává do zbytečného stresu… ačkoli v případě vedení o 5 gólů bychom ji prostě mohli hodit za hlavu.

Momentálně v týmu nemáme žádného vůdce, a tak hra nedopadá tak, jak bychom si přáli… a to i přesto, že každý z kluků sám za sebe viditelně hraje na hranici svých možností. Týmově to ale není dobré… a tím nemyslíme kombinaci (v tomto ohledu jsou tam moc pěkné momenty), ale snahu zabránit gólu, snahu podpořit útok i z pozice obránce. Zkrátka snahu jakkoli pomoci spoluhráčům, nejenom sám sobě. Každý sám za sebe zcela viditelně bojuje na maximum… z hlediska týmu to ale dobré není a právě kvůli tomu prohráváme (nebo nevyhráváme) už několikrát za sebou zápasy, ve kterých jsou naši kluci lepšími fotbalisty.

Zkusíme se zamyslet, co se s tím dá dělat. A na jaře všechny zdrtíme, už se na to těšíme!