98_20230212_224909.jpg

U11: Kralupy, Vltavín 2013

FK Pšovka (r. 2012) – FK Kralupy 1901 22:2 (4:1, 7:1, 5:0, 6:0)
Sestava: Kupčo, Kuzmyk, Dau, Šmucr, Vašek, Rodr, Kaftan, Čakajda Matyáš.
Branky: 6x Šmucr, 6x Dau, 5x Vašek, 4x Kuzmyk, 1x Rodr.

Velký rozdíl mezi naším a soupeřovým týmem… ale taky mezi jednotlivými hráči v našem týmu. Výsledek zápasu ale není všechno, my musíme hledět zejména na to, zda se nám někam posouvají naši hráči jako individuality. A zda se nám daří vylepšovat základní povědomí o tom, co to znamená „týmový výkon“. V tomto ohledu můžeme být dnes poměrně spokojeni:

– Tom převzetí míče a zlepšující se střela (první gól zápasu bombou do šibenice).

– Kuzmič zlepšená komunikace směrem ke spoluhráčům a (konečně!!!) předvedení naučených kliček v zápase. Škoda, že ani na jeden pokus nevyšla Zidanovka, ale dvojitá Ronaldovka, kterou vyřadil ze hry hned 3 soupeře, byla famózní.

– Domča hned několikrát převzetí míče a velké zaujetí pro hru.

– Tony dvakrát nečekaná a velmi přesná průnikovka.

– Šmíca velmi dobrý pohyb bez míče při našem útoku. Nabíhání proti noze jako samozřejmost a korunováno to bylo (konečně!!!) akcí, kdy jako obránce podpořil ofenzivu a předsprintoval hráče vedoucího míč.

Travička předvedl tradiční spolehlivou rozehrávku z branky, která je pro dojem ze hry dost zásadní. No a Kafíčko s Matym zatím bohužel na tuto úroveň hry nedosahují a je patrné, že si při práci s míčem nejsou jistí. Jsem ale přesvědčen o tom, že se s dostatkem píle (který momentálně ani jednomu z nich nechybí!) mohou na vyšší level rychle dostat. Vzorem může být Tom Rodr, u kterého to trvalo hodně dlouho, ale teď už hru v jeho podání můžeme směle označit za fotbal. Dovolím si upozornit, že jednoznačně i díky tomu, že (konečně!!!) splnil dovednosti. Obecně ale není důvod, proč klukům kazit radost z tohoto výkonu, protože byl zkrátka velmi pěkný.

FK Pšovka (r. 2013) – TJ Loko Vltavín 2013 19:4 (5:1, 4:0, 7:1, 3:2)
Sestava: Pecka – Jakeš, Navrátil, Saibic, Vojan, Prejzek, Rodr.
Branky: 7x Jakeš, 6x Vojan, 2x Prejzek, 1x Rodr, 1x Navrátil, 1x Saibic, 1x vlastní.

Zápas úplně stejného ražení, jako ten včerejší. Soupeři nebyli příliš dobří, a tak byla od začátku zápasu převaha na naší straně. Oproti včerejšku jsme neměli tak vysokou kvalitu na míči a nešlo nám nabíhání u všech typů rozehrávek, takže jsme nedokázali předvádět tolik pěkných fotbalových akcí, jako včera. Ale některé tam přeci jen byly – Dádův volej, akcička Vendyse s Tondou, či Vojtova kličkovaná zakončená gólem. Hře od začátku pomohlo také to, že Berin z branky dokázal udílet klukům v poli smysluplné pokyny, a tak jsme většinou dokázali být na hřišti slušně rozestaveni. Obecně se potvrdilo to, co jsme tušili… tedy, že mít schopného brankáře, je celkem podstatnou výhodou.

Na druhou stranu tam ale byly z obou stran některé úsměvné akce – zvláště bych vypíchnul moment, kdy Berin asi 2 metry od naší střídačky zakopnul o vlastní nohu a rozbil si tlamu. Tomu se směju ještě teď. A dali jsme si jeden pěkný vlastňák. Toť asi k hodnocení vše… jednalo se o poslední zápasy tohoto roku a my jsme rádi, že jdeme do zimní přestávky s dobrou náladou!