120_20230305_211134.jpg

U11: Libiš a Slaný

Starší přípravka ve velmi improvizovaných sestavách odehrála dvě utkání. V naší sestavě jsme přivítali i dva nováčky. :)

FK Pšovka - TJ Sokol Libiš 7:4 (2:1, 1:0, 3:1, 0:1, 1:1)

Sestava: Kaftan, Krejčí, Pšenica, Běhounek R., Běhounek T., Krejčík K., Krejčík M..

Branky: 3x Běhounek R., 2x Běhounek T., 1x Krejčí, 1x Krejčík K..

Sestava složená z mixu U11 a U9 různých výkonnostních skupin si zahrála vyrovnaný zápas proti vrstevníkům z Libiše. Tedy, herně jsme byli po většinu zápasu lepší... zato výškově byli po celý zápas lepší hosté, a to celkem výrazně. Takže celkově hodnotíme spravedlivou remízou. :)

Co se týče našeho herního výkonu, tak to úplně pozitivní nebylo. Nedokázali jsme na hřišti téměř vůbec spolupracovat a komunikovat a velké problémy jsme měli také s dodržováním pozic na hřišti. O nějakých souvislejších akcích s míčem nemohla být už vůbec řeč.

Každopádně ale kvitujeme to, že kluci měli příležitost změřit síly s vyrovnanými protivníky... a že nabrali zápasové zkušenosti, kterých není nikdy dost. A právě taková "vyhranost" bylo asi to, co nám chybělo zcela nejvíce. Jsem rád, že se gólově prosadil Maxík, který pak v závěru zápasu také předvedl několik opravdu dravých průniků. Ocenil bych také výkon Filipa, který ve svém prvním životním fotbalovém zápase ukázal, že s trochou tréninku bude do budoucna platným hráčem. Hlavně do naší hry vnesl něco, čeho se ostatní jakoby štítí. Dokázal vodmáznout míč z první přes celé hřiště. Samozřejmě někdy i v situacích, kdy se to vůbec nehodilo, ale to zas až tak v této fázi nevadí. Tvrdost a neústupnost je něco, co se hrozně špatně trénuje (Kafíčko by mohl vyprávět), takže jsme rádi, že jsme takového hráče našli!

SK Slaný 2013 - FK Pšovka 5:26 (2:8, 2:11, 1:7)

Sestava: Navrátil, Šmucr, Postl, Rodr, Vihanová, Vašek, Javůrek F..

Branky: 12x Javůrek, 4x Šmucr, 4x Vašek, 4x Navrátil, 1x Rodr, 1x Vihanová.

Tak tohle jsme asi potřebovali, abychom viděli, jak se hraje fotbal. Že když se to umí, tak se u toho vlastně nemusí zas až tak extrémně běhat. Když máš perfektně zvládnuté dovednosti s míčem a umíš je použít, tak je to hračka. To nám dneska předváděl Fíla Javůrek, který nám přijel pomoct kvůli našemu nízkému počtu hráčů. Děkujeme a jsme moc rádi, že jsme si s tebou mohli zase zahrát. :)

Nejzábavnější na tom pro mě bylo, že Fíla fakt nedělal žádné složitosti... podle mě reálně ani jednou za celý zápas nešel do opravdového sprintu. Po zisku míče ale řešil situace s naprostým klidem všemi různými způsoby - přihrávkou dozadu, přihrávkou do prostoru, zrychlením do volného místa, kličkou, střelou k tyči... bez přemýšlení, přirozeně. Po přihrávce automaticky zahlásil sám/záda. V přerušené hře automaticky řekl spoluhráčům, kde mají stát. Prostě takové maličkosti, které z toho ve výsledku udělaly výkon o 2 třídy nad dalším hráčem na hřišti. Jsem za to moc rád a moc hezky se to sleduje, zahřálo mě to u srdíčka, že jsme dokázali vychovat takového fotbalistu. :)

No a všichni ostatní na hřišti? Bílí ani zelení to, co jsem výše vypsal, bohužel neuměli. Ten rozdíl v lehkosti hry byl do očí bijící. Provést dva povedené úkony v řadě byl nadlidský úkol, a tak to byl festival nepovedených akcí, protlačovaček do chumlů a zbrklých řešení. I já jsem si na to už v poslední době celkem zvyknul, takže i pro mě je to impuls, abych napnul síly a pokusil se dostat na tuhle úroveň i další hráče. Věřím, že všem, kteří se dnes zúčastnili, to také dodalo potřebnou inspiraci!