148_20230415_185004.jpg

U11: Mšeno, Libiš

"Domácí" zápasy hrané na hřišti FC Mělník skončily s bilancí 50 %.

FK Pšovka A - SK Mšeno 5:8 (2:1, 1:1, 1:4, 1:2)
Sestava: Pecka - Navrátil, Dau, Jakeš, Saibic, Vašek, Tichota.
Branky: 2x Dau, 2x Tichota, 1x Vašek.

FK Pšovka B - TJ Sokol Libiš 12:8 (2:1, 3:3, 5:1, 2:3)
Sestava: Navrátil - Dau, Jakeš, Saibic, Vihanová, Rodr, Veltruský, Krejčí.
Branky: 4x Dau, 2x Vihanová, 2x Veltruský, 1x Krejčí, 1x Rodr, 1x Saibic.

Oba zápasy lze tentokrát zhodnotit v jednom textu, protože byly oba velmi podobné. Jak naší sestavou (hned 4 kluci museli nastoupit k oběma zápasům), tak i celkovým herním projevem. Tím pojítkem byl vždy jeden velmi urostlý a důrazný hráč soupeře - ráno střední záložník Mšena, později útočnice Libiše. Takového hráče bohužel momentálně ve svém středu nemáme, a tak jsme s tím měli velké problémy. I tak jsem věřil, že si s tím dokážeme poradit jak herně, tak výsledkově... ale podařilo se to jen částečně. :(

Ani v jednom zápase jsme totiž neprokázali dostatečnou kvalitu s míčem na to, abychom dokázali pravidelně překonávat připravenou obranu soupeře... a bohužel platí, že v tomto případě zakopávaná a překopávaná má mnohem větší šanci na výsledkový úspěch, než naše nedokonalá snaha o fotbal. Zvláště, když často byla tato snaha nejen nedokonalá, ale dokonce vyloženě hloupá (ve chvílích, kdy jsme ignorovali našeho nejlepšího hráče a naopak jsme s železnou pravidelností vodili míč tam, kde zrovna operoval nejlepší hráč soupeře). :) Jsem ale rád, že jsme se o fotbal stále snažili a některé povedené momenty se tam přeci jen objevovaly. Hned 3 góly proti Mšenu byly opravdu krásné, proti Libiši jsme zase sledovali progres Maxíka ve vnímání hry v přímém přenosu.

Nebudu zastírat, že jsem prohrou proti Mšenu trochu frustrovaný, protože jsem byl přesvědčený, že nad tímto stylem nefotbalu už musíme v áčkové sestavě umět zvítězit. Zpětně si ale musíme říct, že jsme bohužel nebyli v áčkové sestavě, a tak jsme ani nemohli předvést áčkový výkon. Samozřejmě ale chceme, aby na co nejvyšší úrovni hrálo co nejvíce našich hráčů a v tomto ohledu byla dnešní zkušenost pro všechny opět velmi přínosná. Stále budeme makat na týmovém duchu, schopnosti se podpořit a schopnosti radovat se... v tom byli dnes oba soupeři lepší, než my.