91_20230212_223803.jpg

FK Pšovka B – FK Mladá Boleslav U10 0:19
FK Pšovka B – SK Kosmonosy 5:8
FK Pšovka B – SK Slaný U10 2:4

Sestava: Srba – Dau, Vihanová, Tvrdíková, Navrátil, Vašek, Tichota, Čakajda Matyáš, Rodr, Tyllner.
Branky: 2x Navrátil, 2x Vihanová, 1x Tyllner, 1x Dau, 1x Vašek.

Na třetí turnaj krajského přeboru jsme se rozhodli nominovat tým, který se tak často na tyhle turnaje nedostane. Výsledkově se to projevilo, ale my určitě nelitujeme. Úvod byl teda hrůzostrašný a skóre 0:19 po 30 minutách je snad nějaký rekord. Bohužel se proti Bolce sešlo víc faktorů – kvalita soupeře, naše bojácnost a katastrofální výkon brankáře… a byl z toho pěkný výprask. Na druhou stranu jsme ale mezi 10. a 20. minutou zápasu dokázali konkurovat a vytvořit si minimálně 4 velké šance. V této fázi zápasu jsme soupeře dokázali rychle napadat a taky získávat nějaké míče. Ve zbytku zápasu jsme ale nedokázali dostatečně rychle reagovat na veškeré nastalé situace… a proto bohužel bylo pro soupeřovy kluky často až zoufale jednoduché střílet nám jeden gól za druhým.

V dalších zápasech už kvalita soupeře nebyla tak vysoká, a tak jsme se dostávali více do hry. Kosmonosy byly určitě pohybově i fotbalově lepší, ale zlepšeným výkonem brankáře a taky s trochou štěstí jsme se dokázali celkem držet. A předvedli jsme i dvě akce, ve kterých se perfektně ukázalo, že předvídat se vyplatí, a že rychlost myšlenky je mnohdy důležitější, než rychlost běhu. V posledním zápase jsme byli celkově asi dokonce lepší než naši soupeři, ale tady se zase ukázalo, že nám chybí více fotbalového umění. Mnoho přečíslení u branky soupeře jsme řešili pomalu a nekvalitně, a proto jsme nedokázali vstřelit více, než chabé 2 branky.

Celkově ale můj dojem z turnaje není špatný. Odehráli jsme 90 minut fotbalu proti soupeřům, od kterých se máme co naučit. Od Boleslavi jsme se mohli po celý zápas učit „jak na to“ a ve zbylých zápasech jsme svedli relativně vyrovnané bitvy. Takže z tohoto pohledu kluci a holky trochu předčili má očekávání. Na druhou stranu, pokud by nejel Tony (který původně v nominaci neměl být), vypadalo by to ještě úplně jinak, konkrétně mnohem hůře, jelikož Tony byl holt fotbalově o level výše než ostatní naši hráči a dokázal si jako jediný několikrát poradit s míčem i ve velmi složitých situacích. Celkově stále zastávám názor, že je to na dobré cestě. Musíme se ale holt smířit s tím, že ne každý hráč se může dostat na level, na kterém jsou již nyní kluci z Mladé Boleslavi.

FK Pšovka A – FK Neratovice-Byškovice 5:10 (čtvrtiny nevím)
Sestava: Pecka, Kupčo, Moudřík, Kuzmyk, Jakeš, Běhounek, Prejzek.
Branky: 1x Kupčo, 1x Jakeš, 1x Běhounek, 1x Moudřík, 1x Kuzmyk.

Za mě pěkný zápas. Škoda terénu, který překazil spoustu nadějných akcí obou týmů. Jsem rád, že kluci dokážou stále hrát s Neratovicemi vyrovnané partie, ačkoli to bude stále těžší a těžší… Výsledkově dnes asi rozhodla naše neschopnost vstřelit více branek – pod tlakem soupeře často zakončení ve výborných pozicích neskončilo gólem. Někdy to bylo až těžko uvěřitelné. Jinak rozehrávka od branky dobrá, hra pod tlakem často taky. Zaujetí pro hru výborné.

Jediné, co tomu za mě trochu chybělo, byla komunikace v jasných situacích. „Záda“ si kluci už zakřičet umí, stále ale neumí dostatečně číst hru na to, aby při ní udělovali pokyny spoluhráčům. Takže prostě obránce nezakřičí na útočníka „napadej“, když ten viditelně zaspí… stejně tak nezakřičí „vracej se“, když se někdo ulejvá vepředu. Všechny tyhle pokyny stále musí udělovat trenéři, což je trošku škoda, protože věřím, že většina kluků už je schopna hru vnímat natolik, aby si tohle vykomunikovali sami.

FK Pšovka C – TJ Slovan Velvary 2:15 (0:4, 0:2, 0:4, 2:5)
Sestava: Šmucr, Kostecký, Saibic, Krejčí, Postl, Kaftan, Moravec, Vondrák.
Branky: 2x Šmucr.

Tohle bylo samozřejmě pro kluky ukrutně těžké. Několik úplných nováčků (Max, Maty a Váša dnes odehráli první zápas v dresu Pšovky)… a zbytek skoro nováčků. Takže pojďme hledat pozitiva! Jednoznačným pozitivem je za mě ODVAHA všech brankářů, kteří nakonec zalezli do kasy dobrovolně a každý z nich předvedl spoustu světlých momentů. Obecně mi přišlo, že bojovnost klukům určitě nechyběla a se soupeři svedli spoustu pěkných soubojů o míč. Hodně se mi v tomto směru líbil Honzík, který se ruku v ruce s bojovností zlepšuje i ve vedení míče.

Soupeři byli samozřejmě lepší a fotbalovější, ale já mám radost, že se do hry dostali další naši kluci. Věřím, že si zápas užili a taky věřím, že za týden budeme zase o kousíček lepší ve všech fotbalových činnostech, včetně chápání pozic na hřišti. Koneckonců, kluci ročníku 2012 mají před sebou ještě hodně práce, kterou musí zvládnout hodně rychle, aby se před postupem do mladších žáků dokázali alespoň částečně dostat na potřebný level.

Největší radost mám z toho, že jsme tento víkend do zápasů zapojili celkem 25 hráčů kategorie U11.