97_20230212_224734.jpg

U11: Tišice, Bohnice 2013

TJ Sokol Tišice – FK Pšovka B 12:5 (4:2, 3:2, 5:1)
Sestava: Saibic, Bombara, Dau, Jakeš, Gorbunov, Rodr, Veselý, Vondrák.
Branky: 2x Gorbunov, 1x Jakeš, 1x Bombara, 1x Rodr.

Tentokrát bez delšího komentáře. Takováto fotbalová odpoledne mi berou veškerou chuť do života. Přijet se dívat na partu dětí, jak si jde stoupnout na hřiště a koukat kolem sebe… no, mám asi trochu lepší představy o pěkně strávené sobotě. Jenom doufám, že to nebude pokračovat i podobně úchvatným nedělním ránem.

Na druhou stranu můžeme mít radost alespoň z výkonu dvou „našich“ hráčů v dresu soupeře. Tonda i Vendys hráli pěkně a myslím, že oba vstřelili proti naší „obraně“ a „brankáři“ i několik gólů.

TJ Slovan Bohnice 2013 – FK Pšovka A 2:16 (1:3, 0:3, 0:6, 1:4)
Sestava: Tyllner, Tichota, Navrátil, Vašek, Šmucr, Kuzmyk, Jakeš, Vihanová, Krejčí.
Branky: 7x Kuzmyk, 2x Vašek, 2x Vihanová, 2x Navrátil, 2x Jakeš, 1x Šmucr.

…díky bohu to bylo lepší. Celkové vyznění hry bylo fotbalovější i týmovější, než včera, a za to jsem moc rád. Samozřejmě kvalita soupeřů nebyla příliš vysoká, ale my se musíme koukat hlavně na vlastní kvalitu. Jsem rád, že co se týče obrany, tak si to kluci dokázali zorganizovat tak, že soupeři měli za zápas naprosté minimum šancí. Jediné dva úniky na naši branku zlikvidoval nejprve Jiřina brýlemi a potom Dáda alá Ter Stegen.

Horší to bylo co se týče kvality při práci s míčem. Stále spousta nevynucených chyb úplně bez tlaku soupeře. Asi se v tom pomalu zlepšujeme, ale opravdu jenom pomalu. A další věc je zakončení v jasných pozicích sám před gólmanem, míč v klidu u nohy (žádný extra sprint), přímo na prostředku brány – tam máme bilanci snad 0/6, zatímco branky jsme dokázali střílet z mnohem krkolomnějších pozic.

Pořád musíme pracovat na připravenosti na hru. Začali jsme výborně, ale v některých okamžicích opět koncentrace odcházela (hráči jdou zády od míče, neobsazujeme soupeře při rohu, nenabíháme při rozehrávce,…) a v tom případě to jde celé velmi rychle do kopru.

Na druhou stranu pochvala pro Šmícu, který při práci s míčem vyráběl jen minimum chyb. To je hrozně důležité, protože jsme si mohli být jistí, že když mu nahrajeme, nebudeme se muset vracet okamžitě zpět do obrany, ale že naopak naše akce bude pokračovat směrem dopředu. Další pochvala pro Jiřinu, který v obraně byl připravený na hru a vybojoval spousty míčů. Vyšperkoval to hned na začátku zápasu povedenou ronaldovkou, kterou poslal bránícího soupeře úplně na druhou stranu. A možná právě díky tomu to pak ve zbytku zápasu vypadalo tak, jak mělo.