6_20230208_152615.jpg

U11: turnaj Mělník

Starší přípravka U11 obsadila na turnaji OFS Mělník první a čtvrté místo ze šesti účastníků.

FK Pšovka A – 1. místo

Sestava: Pecka, Kupčo, Kuzmyk, Jakeš, Vašek, Tichota, Rodr.
Branky: 4x Pecka, 3x Vašek, 2x Tichota, 1x Kuzmyk.

vs FK Pšovka B 2:0
vs TJ Sokol Libiš 1:1
vs FK Kralupy 1901 2:0
vs TJ EMĚ Mělník 4:0
vs TJ Dynamo Nelahozeves 1:0

První čtyři zápasy průměrné, slabé až velmi slabé. Poslední zápas o vítězství v turnaji (proti soupeři, který byl jako jediný schopen hrát obstojný fotbal) vynikající. Kluci ukázali, že zabojovat umí, bohužel to jen nejsou ve většině případů schopni předvést. V této třináctiminutovce byli naši hráči KONEČNĚ (!) hladovější než soupeři, neústupní v soubojích a rychlí při návratech do obrany. Obrovský kontrast proti našim standardním nemastným-neslaným výkonům a za mě zasloužené vítězství. Možná i díky tomu, že si kluci na vlastní předzápasové poradě sami určili sestavu a způsob, jak budou hrát.

Co se týče kvality hry, tak čím dál víc obdivuju Viktora za to, s jakým klidem přežívá to, že přejde přes několik protihráčů, přihrávkou vytvoří přečíslení a gólovou pozici a ve výsledku……. nic. Často nejen, že nedáme gól, ale vlastně se ani nedostaneme ke střele. A Viky dá prostě hlavu mezi ramena a maže bez jakýchkoli komentářů zpátky na svoje místo. Řekl bych, že velmi unikátní. A zvlášť za Vikyho jsem moc rád, že kluci nakonec ten pohár získali. No nic, je to dlouhý proces učení a Viktor se taky na současnou úroveň nedostal ze dne na den. Tak budeme věřit, že se postupně budou s obdobnými výkony přidávat i další spoluhráči.

FK Pšovka B – 4. místo
Sestava: Navrátil, Vojan, Saibic, Tvrdíková, Vihanová, Veltruský, Postl, Krejčí.
Branky: 2x Vojan

vs FK Pšovka A 0:2
vs FK Kralupy 1901 0:4
vs TJ Dynamo Nelahozeves 0:3
vs TJ Sokol Libiš 2:0
vs TJ EMĚ Mělník 0:0

Poslední dva zápasy s výkonnostně srovnatelnými soupeři už snesly jakési měřítko. Bylo to dáno výrazně zlepšeným výkonem Adélky a výkony Vendyse s Dádou, které byly velmi dobré po celou dobu turnaje. Bohužel ale vše, co jsem psal v odstavci výše, platí pro druhou sestavu dvojnásobně. Vše začíná od maximální vůle překonat soupeře, získat míč a NEDOSTAT GÓL. A to tam prostě spousta hráčů vůbec nemá… a pokud ano, tak pouze na výzvu trenéra. Dokonce se mi při některých přihrávkách zdálo, že snad ani nevnímáme, že na hřišti vůbec nějací soupeři také jsou.

No a teprve potom přichází na řadu kvalita s míčem. A přiznejme si, že na tom zatím nejsme tak dobře, abychom si dokázali ve hře 5v5 dát více než jednu přihrávku v řadě. Takže tady nemáme moc za co chválit – možná Vendysovy přímočaré průniky, které dělaly všem soupeřovým obranám problémy. A určitě Dádu za výkony v brance, které byly famózní.