183_20230610_161152.jpg

U11: Turnaj Mělník a Byšice

V sobotu 10. 6. nás čekaly dva turnaje malinko rozdílné úrovně. Nakonec to byly celkem nervy, abychom dokázali dát dohromady dva konkurenceschopné týmy, naštěstí se ale podařilo a máme za sebou další super zkušenosti.

FK Pšovka A - krajský přebor

FK Pšovka - FK Mladá Boleslav 3:9
FK Pšovka - Sparta Kolín 4:0
FK Pšovka - Polaban Nymburk 2:7
FK Pšovka - Slovan Poděbrady 5:6

Sestava: Kupčo - Kuzmyk, Dau, Jakeš, Šmucr, Moudřík, Krejčí.
Branky: 5x Dau, 5x Kuzmyk, 2x Moudřík, 1x Šmucr, 1x Jakeš.

Poslední jarní vystoupení v krajském přeboru nám konečně přineslo výhru. :) Nicméně se i potřetí potvrdilo, že celková úroveň soupeřových týmů je aktuálně vyšší, než ta naše. Ať už co se týče šíře kádru (počet konkurenceschopných hráčů, které soupeřovi trenéři na turnaj mohou vzít), tak i co do počtu těch hráčů opravdu nadstandardních. My teď v poslední fázi sezóny máme Tonyho, který vyčnívá ve všech herních ohledech (rychlost, síla, technika, myšlení) - ostatní se sice snaží sekundovat, ale prostě tomu některý z těchto základních bodů chybí.

Tentokrát už na první pohled trkne do očí vysoký počet inkasovaných branek - s tím se bohužel vyhrávat nedá a svědčí to o tom, že jsme obecně prostě pohybově nestíhali soupeřovy útoky. Naopak herně byly naše výkony tentokrát se soupeři asi nejvyrovnanější. Vítězství mohla být i dvě, kdyby v posledním zápase proti Poděbradům Travička v brance nezaznamenal hned několik slabších chvilek. Hlavu vzhůru, to se tak občas prostě stává. :)

Celkově hodnotíme konfrontace v Krajském přeboru velice kladně. Oproti měření sil na okresní úrovni nám to zase trochu otevřelo oči a počet tří turnajů byl pro nás tak akorát, abychom potenciál této soutěže využili ku prospěchu našich hráčů.

FK Pšovka B - turnaj Byšice

FK Pšovka - FC Sokol Ovčáry 4:2
FK Pšovka - TJ Byšice 2:1
FK Pšovka - TJ Řepín 11:0
FK Pšovka - TJ Sokol Tišice B 9:0
FK Pšovka - TJ Sokol Libiš 3:3

Sestava: Olšiak - Vihanová, Saibic, Kostecký, Veselý, Vondrák, Vojan.
Branky: 11x Vojan, 5x Saibic, 5x Kostecký, 3x Vihanová, 3x Vondrák, 1x Olšiak.

Já teda musím zcela popravdě říct, že představa, jak tým v dnešním složení vyhrává fotbalový turnaj, pro mě byla až do dneška naprosto utopická. Nemyslím to nijak špatně, spíš obdivně. Oproti úrovni, která se odehrávala o pár kilometrů dál na Pšovce, se jednalo defacto o úplně jiný sport... ale to neznamená, že by tento náš sport byl horší. :) Naopak mě to hned od rána bavilo. Hra měla tempo a na našich hráčích bylo vidět velké zaujetí a chuť do hry. V mnoha situacích dokázali hráči na hřišti dobře spolupracovat, ačkoli jen velmi málo při samotných herních činnostech. V září by ta hra z naší strany vypadala úplně jinak a jsem moc rád za tuhle proměnu leklých ryb v bojovníky. I když jsme samozřejmě limitováni fotbalovými dovednostmi, které, co si budeme povídat, jsou často dost slabé.

Mám fakt velkou radost z několika gólů vyloženě zachráněných obrovskou bojovností, stejně jako z našich gólů vstřelených z dorážek. V posledním zápase jsme dokázali ještě vyrovnat, když jsme dostali gól na 2:3 minutu před koncem. Takovým naším největším nositelem bojovnosti byl Honza, který byl opravdu všude. Velká pochvala za výkony na hranicích možností patří všem hráčům, Kuba byl navíc oceněn nejlepším brankářem turnaje.

Chci na tomto místě klukům a Adélce moc pogratulovat - je to taková malá odměna za celoroční úsilí, které do sportu vkládají. :)