90_20230212_223544.jpg

U11: Veltrusy, Čechie

AFK Veltrusy – FK Pšovka B 5:15 (0:6, 1:2, 2:4, 2:3)
Sestava: Tyllner, Tvrdíková, Vihanová, Veselý, Saibic, Kaftan, Postl.
Branky: 6x Kaftan, 4x Postl, 2x Tyllner, 1x Tvrdíková, 1x Vihanová, 1x Veselý.

Mně se líbí, že se ve hře objevuje více a více věcí, díky kterým bychom mohli naše snažení označit za fotbal. Třeba čas od času pěkně převezmeme míč, nebo někdo pošle pěknou prudkou přihrávku na naběhnutého spoluhráče. A je to patrné nejenom přímo v zápase, ale i na rozcvičce, kde se celkem pravidelně objevují i pěkné kličky. Z toho mám velkou radost a věřím, že se to stále bude zlepšovat, abychom to třeba na konci sezóny mohli prohlásit za fotbal definitivně.

Dnes jsme měli oproti soupeřům velkou fyzickou převahu, a tak jsme se rozhodli snížit počet našich hráčů a od 2. čtvrtiny hrát pouze 4+1. Početní oslabení hře viditelně pomohlo a až do konce zápasu se hrál vyrovnaný fotbal, z čehož mám radost. Ukázalo se, že nám skoro vůbec nám nejde nabíhání útočníků a střeďáků… to je velká kaňka (i áčka), kterou musíme začít smazávat. Naopak odskakování obránců a rozehrávka s brankářem je často povedená. Pokud tedy soupeř nenapadá.

Mám velkou radost za Kafíčka, který dnes poprvé byl v roli gólového tahouna týmu. Věřím, že mu to pomůže nabrat sebevědomí, aby i proti silnějším soupeřům působil nebojácně jako dnes. Viditelně se zlepšuje i Adélka, která ke své rychlosti a přehledu začíná přidávat i záblesky fotbalu. A to se nám líbí!

FK Čechie Kralupy – FK Pšovka A 2:22 (čtvrtiny nevím)
Sestava: Pecka – Vašek, Kuzmyk, Šmucr, Navrátil, Rodr, Tichota.
Branky: 6x Kuzmyk, 5x Vašek, 5x Navrátil, 4x Tichota, 1x Rodr, 1x Pecka.

I tento zápas ve mně zanechává spíše optimismus. V sestavě, která na můj vkus nebyla úplně áčková, dokázali kluci předvést pěkný výkon. Zejména co se týče bojovnosti a zaujetí jsme byli lepší a po zásluze jsme zvítězili. Fotbalově vyčníval nad všemi hráči Kuzmič, i ostatní tam ale měli pěkné momenty. Vyzdvihl bych rozehrávku všech brankářů, kteří s klidem a povětšinou bez chyb nacházeli obránce. Na druhou stranu, bohužel nejsme schopni (ani jednou za zápas a proti slabšímu soupeři) předvést akci od vlastní brány do gólu. Zkrátka proto, že nedokážeme dostat míč na útočníky. Chybí nám tam včasný pohyb a celkově prostě pochopení, proč a kam běžím.

Nejdůležitější ale je, že klukům dnes nechybělo zaujetí pro hru. Když budeme pokračovat v tomto trendu a dokážeme (rychle) zlepšovat naše fotbalové dovednosti, tak by to mohlo relativně brzy vypadat k světu.