284_20240617_124222.jpg

U11+U9: Turnaje na FK Mělník 1909

Naše týmy U11 a U9 se o víkendu zúčastnily turnajů pro přípravky pořádaného sousedním FK Mělník. Ve starší přípravce bereme zlato, v mladší bronz.

Mělnická klička 2024 pro starší přípravku U11

Do turnaje nastoupilo 6 družstev, tj. vedle našeho domácí FK Mělník 1909, Sokol Labský Kostelec, TJ Kly a také TJ Byšice s dvěma týmy. Všechny zápasy jsme výsledkově zvládli, dohromady jsme v nich obdrželi jen čtyři branky a po pěti výhrách jsme tak zaslouženě celý turnaj ovládli. Obhájili jsme tedy vítězství z minulého roku.

O pohár starosty města Mělník pro mladší přípravku U9

Tohoto turnaje se účastnilo rovněž 6 týmů, vedle nás a domácích to byli FK Brandýs-Boleslav, MSK Klecany 1921, FK Galaxie 2018 a TJ Sokol Veltěž. Na stadion EMĚ na Pražské ulici jsme dorazili v sestavě: Borovička, Černý, Husák M., Husák O., Šišaj, Thun, Tischer a Wsol.

MSK Klecany - FK Pšovka 0:3
Branky: Černý 1x, Thun 1x, Wsol 1x

V tomto zápase nám trochu trvalo, než jsme našli jakýž takýž herní rytmus, a tak jsme se proti slabšímu soupeři nedokázali výrazněji prosadit. Tři góly nám k vítězství samozřejmě stačily, ale nepodali jsme zrovna nejpřesvědčivější výkon.

FK Mělník 1909 - FK Pšovka 3:2
Branky: Husák O. 1x, Wsol 1x

Domácí nás překvapili svým nasazením a bojovností, byli hnáni povzbuzujícími rodiči i trenéry. Po chybách v obraně jsme dostali dvě branky v rychlém sledu a museli tedy dotahovat. Zhruba od poloviny zápasu do jeho závěru jsme soupeře tlačili, byli jsme fotbalovější, ale stačilo to jen na vyrovnání. V závěru se bohužel potvrdilo otřepané „nedáš - dostaneš“, kdy jsme v posledních vteřinách promarnili příležitost k ohrožení branky po rohovém kopu a pak nedůrazně bránili hráče soupeře při následném úspěšném brejku, po němž bylo utkání ukončeno. Obrovská chyba nás stála aspoň bod za remízu.

FK Pšovka - FK Galaxie 8:0
Branky: Borovička 3x, Wsol 2x, Černý 1x, Tischer 1x, Thun 1x

Soupeř z Máslovic u Kralup nekladl sebemenší odpor, často se stávalo že jeden i dva jeho hráči zůstávali nečinně na vlastní polovině, přestože míč byl před naší bránou. Takže to nemohlo skončit jinak než naším vysokým vítězstvím.

Sokol Veltěž - FK Pšovka 2:3
Branky: Černý 1x, Husák M. 1x, Tischer 1x

Náročný zápas s vyrovnaným soupeřem, který rozhodl střelou z dálky Adam.

FK Pšovka - FK Brandýs-Boleslav 1:3
Branky: Černý 1x

Do posledního zápasu jsme šli s tím, že v případě výhry můžeme dosáhnout na první místo v turnaji. Kluci na to byli připravení, a tak hráli od začátku s patřičným nasazením. Soupeř ale taky, a tak byl k vidění vyrovnaný boj s čekáním na první gól, který by zápas zlomil na jednu nebo druhou stranu. Zhruba v polovině hrací doby jsme se dopustili hrůzostrašné chyby v rozehrávce u vlastní brány, kdy do té doby výborně hrající Adam při nesmyslné snaze nahrát zpět brankářovi předložil míč soupeři přímo na nohu... a ten pak měl už snadnou práci. Kluci z Brandýsa a St. Boleslavi se dostali na koně a brzy přidali další dvě branky. Adam se v závěru ve snaze odčinit chybu vyždímal do posledních sil, ale na víc než na jeho snížení to nestačilo.

Pravidlo výsledku vzájemného zápasu při rovnosti bodů nás nakonec odsunulo na třetí místo. Celkově jsme viděli souboj čtyřech víceméně vyrovnaných týmů o prvenství v turnaji, v němž rozhodovaly zejména chyby a schopnost je potrestat. Pouze týmy Galaxie a Klecan této úrovně nedosahovaly.

Pro naše kluky to byla poslední herní akce této sezóny, už nás čeká jen rozlučka a pak hurá na prázdniny. Za výkon na turnaji bych jim chtěl poděkovat a všechny je pochválit. Zejména Áďa se dobře zhostil role tvůrce hry a hráče zakládajícího útočné akce, ta jedna chyba na tom nic nemění. Spolehlivý výkon v obraně a dobré zapojování se do kombinace se spoluhráči předváděl Teo. Zápasy, do kterých zasáhl v poli, odmakal Ondra, a střelecky se dokázal prosazovat Éla. Honzík dobře bránil a skvěle rozehrával autová vhazování (po jeho rychle rozehraných autech po lajně na zabíhající útočníky padly dvě branky). Kuba si počínal fotbalově, dokázal přecházet jeden na jednoho a občas i podržet míč, když to bylo potřeba. A taky Míša a Séba si odehráli svoje a vstřelili důležité góly.

Takže nashledanou na konci léta ve starší přípravce :-)