114_20230226_182527.jpeg

U13: Čechie Kralupy, FKMB dívky

O víkendu sehráli mladší žáci dva zápasy - přátelák proti Čechii a poslední zápas zimní ligy proti dívkám Mladé Boleslavi. Díky vítězství jsme obsadili konečné pěkné 2. místo ze 6 účastníků.

FK Pšovka - FK Čechie Kralupy 15:0 (8:0)

Sestava: Januška - Hrubý, Bentsa, Janíček, Kettner (C), Kořenský, Nedvěd, Bondarenko, Plašil, Makarenko, Roudnický, Dau.

Branky: 4x Bondarenko, 3x Plašil, 3x Roudnický, 2x Kořenský, Makarenko, Bentsa, Nedvěd.

Začněme pozitivně, tedy jsme rádi, že se vůbec hrálo po tom, co nám pár dní před utkáním původní soupeř SK Slaný (I.A třída, sk. A) odřekl účast. Ze stejné soutěže, byť z nižších pater tabulky, se nám na poslední chvíli povedlo sehnat náhradu z Kralup, ale utkání bohužel "krajské" parametry zdaleka nemělo.

Můj pocit je stále takový, že jsme hráli jenom to, co nám stačilo na vítězství a na "góliky"... a našemu maximu, co se týče soustředění na hru, herní chytrosti, trpělivosti v kombinaci a aktivitě (pohybu), jsme se nepřiblížili. To se projevovalo hlavně množstvím nevynucených chyb a ztrát (tlak byl opravdu malý, nebo jsme se do něj svojí "nechytrostí" sami dostali) - důsledek netrpělivé hry středem ve snaze jít do gólu co nejrychleji (a ono to často nevyšlo, protože nebylo kudy), namísto postupné kombinace a přenášení těžiště hry.

Abychom pozitivně i skončili, tak v množství akcí, které jsme měli, se našlo několik povedených, kde se sešla týmová spolupráce, přehled o hře (správné rozhodnutí) a kvalitní technické provedení. A takových chceme co nejvíce.

FK Pšovka - FK Mladá Boleslav dívky 4:0 (0:0)

Sestava: Baloušek - Pexa, Paděla (C), Sochor, Janíček, Bondarenko, Makarenko, Berkela, Štětka, Stočes, Januška, Kettner.

Branky: 3x Makarenko, Bondarenko.

Tohle byl dobrý zápas pro naše kluky, proti fyzicky vyspělým a kompaktně hrajícím soupeřkám to neměli jednoduché. Na naši hru se celkem pěkně koukalo, moc jsme nepanikařili, velmi dobře jsme si vedli v soubojích a nepouštěli soupeřky do mnoha šancí. Kaňkou na řešení našich útočných akcích bylo časté ofsajdové postavení a nevyužití některých dobrých příležitostí ihned po zisku míče. Ve druhé půli jsme vstřelili dvě rychlé branky a trochu ubrali soupeřkám odhodlání dále bojovat ze všech sil o dobrý výsledek.

Musím zmínit některé z povedených individuálních výkonů - v první řadě mě překvapil Míla, který nastoupil po dlouhé době a pořádně soupeřky na křídle větral a připravoval střelecké pozice spoluhráčům. Dále Vojta chytal s větší pohodou a sebevědomím - viz výběh a zpracování ala Neuer až na půlicí kruh před koncem zápasu. Keťas velký klid na míči + efektivně použité dovednosti pod tlakem. Stas přidal k vynikajícím individuálním schopnostem i více kombinace se spoluhráči a rozdával fotbalovou radost. Šťépa (ač na sebe svojí hrou úplně nepoutá pozornost :)), tak spousta situací dobře vyřešených díky čtení hry a dobrému postavení. No a samozřejmě Tim, který celou zimní ligu prokazoval vynikající střeleckou formu (11 branek), zejména díky pohotové orientaci ve vápně a umístěným střelám. (Bohužel nejlepší střelec turnaje nevyšel, protože pronásledovatelé z Odolené Vody si zastříleli v posledním zápase proti STM Mělník - 20:2).