182_20230610_190336.jpg

U13: Čelákovice, Záryby

Zajímavý zápas v Čelákovicích bohužel prohráváme nejtěsnějším rozdílem. Béčko vyhrálo zápas o umístění v Zárybech a končí tak na 5. místě tabulky OP.

SK Union Čelákovice - FK Pšovka 5:4 (4:1)

Sestava: Baloušek - Kořenský(C), Kettner, Bentsa, Sochor, Nedvěd, Stočes, Vlk, Plašil, Janíček, Bondarenko, Makarenko, Sebella.

Branky: 2x Stočes, Sochor, Plašil.

Hodnocení kapitána týmu Šimona Kořenského:

Já si myslím, že jsme byli týmově lepší. Měli jsme i víc akcí než soupeř, akorát jsme proměnili přibližně jenom 4 z 20. Bohužel jsme dostali 5 gólů a většinu kvůli individuálním chybám, které bychom už neměli opakovat. Pokud chceme vyhrát poslední zápas proti Oseku (pozn. red.: aktuálně 2. místo v tabulce), tak budeme muset hrát lépe a zamakat.

Hodnocení trenéra Víta Vlasáka:

Podle jarních výsledků Čelákovic jsme tušili, že nás nečeká nic jednoduchého. V první půli jsme dovolili soupeři 4krát skórovat po několika výrazných chybách, které už nešlo napravit. Nicméně ve srovnání s předchozími vyrovnanými zápasy jsme dnes dokázali velmi klidně a dobře rozehrávat a přecházet přes první 4 napadající hráče soupeře. Na to se hezky koukalo, bohužel nám chyběla větší aktivita vepředu.

Ve druhé půli jsme zlepšili i hru na útočné půlce, byli jsme více přímočaří a vytvořili si tak 8-10 gólových šancí, z čehož jsme proměnili 3. Zásluhu na tom měly Méďovi velmi dobře zahrávané rohy i netaktické postavení domácích při této situaci. V samém závěru, kdy jsme doufali, že překlopíme zápas ze stavu 4:4 na naši stranu, jsme bohužel inkasovali a tak odjíždíme bez bodu. Potěšilo mě několik skvělých individuálních výkonů - Šimon, Keťas, Pláša, Méďa, Milďa, Stas (škoda že tentokrát bez zakončení) hráli s velkou sebedůvěrou a byli oporami týmu. Kaňkou bylo, že několik střídajících kluků se nedokázalo úplně dostat do zápasu (trochu trápení ve stylu "všude jsem pozdě") a ostatním tak pomoci.

Každopádně i přes prohru dnes pochvala za koukatelnou hru plnou hezkých kombinací a individuální odvahy (narozdíl třeba od našeho vystoupení v Pátku, kde jsme vyhráli s odřenýma ušima 4:3).

Dvojzápas o 5. místo Okresního přeboru U13 (celkem 20 týmů)

1. zápas FK Pšovka B - TJ Záryby 2:1 (2:1)

Sestava: Januška, Baloušek - Hrubý, Janíček, Jindráček, Makarenko, Pexa, Nedvěd, Sebella, Sochor, Štětka (C), Vlk.

Branky: 2x Vlk.

2. zápas TJ Záryby - FK Pšovka B 2:6 (0:3)

Sestava: Januška - Kettner, Pexa, Berkela, Nedvěd (C), Kořenský, Stočes, Vlk, Makarenko, Roudnický, Sochor, Sebella.

Branky: 3x Kořenský, 2x Vlk, Stočes.

Na závěr našeho letošního působení v okresním přeboru pěkný zápas na dobře připraveném hřišti, který kluky musel bavit. I vzhledem k nižší bojovnosti domácích oproti prvnímu duelu jsme měli hodně místa na naši kombinační hru, což nám svědčilo. Největším soupeřem bylo naše ukvapené řešení některých situací, kdy jsme se zbytečně vrhali do samostatných průniků.

Kromě těch, které jsme chválil už včera, se mi líbil výkon Berťase, který si dokázal v útočné fázi seběhnout ze svojí pozice kousek jinam a vytvořit tak v určitém prostoru přečíslení. Gratulace Šímovi k prvnímu (a doufáme že ne jedinému) hattricku!