První listopadový víkend přinesl téměř 20 vstřelených branek v podání Pšováků.

FK Dobrovice - FK Pšovka 1:7 (0:1)

Sestava: Olšiak - Moudřík, Pexa (C), Pecka, Sochor, Kuzmyk, Štětka, Bánovčin, Vašek, Šmucr, Janeček, Král.

Branky: 3x Vašek, 2x Sochor, 2x Kuzmyk.

Už moc nevím, co k tomu psát, bylo to prostě stejný jako v posledních dvou zápasech :D První gól jsme vstřelili ve 30. vteřině po exkluzivní akci, při které se soupeř od rozehry až do gólu nedotkl míče. No a potom až do poločasu náš výkon zkomíral. Soupeř se dostal ke 3-4 standardkám a v podstatě ze všech nás ohrozil, protože naše zaujetí pro hru bylo v těchto chvílích velmi nízké. I přes špatnou obrannou fázi jsme se dostali do množství nebezpečných situací, které jsme nedokázali proměnit - občas smůla, občas nepřipravenost.

Naštěstí se nám povedlo po poločasové "promluvě" dostat náš tým do tempa a soupeře pod tlak. Zlepšený výkon se pak odrazil i na skóre.

Hráč zápasu za mě Sochy, kterému se dařilo ve středu pole efektivně využívat naučené finesy. Potěšující je rovněž, že zápas za áčko zvládli další kluci, kteří dosud nastupovali především za "B" tým (Olson, Kukurela, Šimon, Ondra) a nominaci si zasloužili svým poctivým přístupem k tréninku a výkonnostním posunem během podzimní části.

FK Mělník 1909 "B" - FK Pšovka "B" 0:12 (0:5)

Sestava: Baloušek, Bánovčin, Kuzmyk - Janeček (C), Vrabec, Veltruský, Rodr, Šmucr, Král, Moravec, Prejzek, Berkela.

Branky: 4x Prejzek, Kuzmyk, Král, Berkela, Veltruský, Vrabec, Šmucr, Janeček, vlastní.

Zápas s velmi jednoznačným průběhem, ve kterém jsme sáhli i k rotaci na pozici golmana, aby se všichni kluci dostali smysluplně do hry. Potěšil mě výkon Prejziče v útoku, zvlášť dobrý výběr místa a načasované náběhy, kterými se vyhýbal ofsajdům. Pozitivní je, že se střelecky prosadilo 8 z 12 přítomných hráčů, a to i po pěkných akcích.

Ve druhé půli jsme sáhli ke kompletnímu proházení pozic, příjemně mě překvapil Maty na pozici obránce a Šimon v útoku.

Pořád pracujeme na tom, abychom zvládali řešit herní situace v rozehrávce efektivně a s minimem ztrát míče. Opravdu inspirativním byl v tomto směru Kuzmič, který dokázal vybruslit s míčem téměř z každé situace - a to za použití mnoha fines, klamaček a zasekávaček. Prostě být na hřišti, nechtěl bych ho presovat :D