231_20231111_185742.jpg

U13: Dolnobousovský SK, Tišice

V posledním podzimním zápase v A třídě jsme remizovali s DBSK a udrželi tak podzimní neporazitelnost.

FK Pšovka - Dolnobousovský SK 3:3 (1:2)

Sestava: Štětka, Pexa (C), Prejzek, Sochor, Kuzmyk, Hrubý, Vašek, Makarenko, Bánovčin, Janeček.

Branky: Hrubý, Makarenko, Sochor.

V posledním zápase jsme se museli vypořádat s citelnými ztrátami v našich zadních řadách - chyběli Berin, Péťa, Tony a v průběhu se ještě zranil Pexič. Na krajní obraně tak vypomohli Fanda s Prejzičem, ale trocha nesehranosti byla znát, protože dva góly vstřelil soupeř po dlouhých míčích za obranu, kdy jsme nedokázali ani zachytit balon, ani navázat pohyb útočníka. Mile mě překvapil výkon Šimona, který měl ve vysokých míčích a hlavičkách ve srovnání s ostatními velkou jistotu.

Po slabé první půli jsme udělali pár změn na postech, zjednodušili naši hru a více zapojili křídla do našich akcí, včetně Lukyho rychlostního potenciálu. Výsledkem bylo vyrovnání i několik dalších dobře vypracovaných pozic, ze kterých jsme bohužel nedokázali skórovat - byť to v závěru vypadalo, že máme více sil a výsledek ještě otočíme. Za zlepšení týmového i individuálních výkonů ve druhé půli zaslouží kluci pochvalu. V kontextu celého zápasu je remíza spravedlivá, soupeř byl lepší v první půli, my ve druhé.

Podzim tak končíme bez porážky na 1. příčce se ziskem 35 bodů za 11 vítězství a 2 remízy. Kdo by to byl před pár měsíci řekl...

FK Pšovka "B" - TJ Sokol Tišice 2:1 (1:0)

Sestava: Olšiak - Vrabec, Janeček, Moravec, Šmucr, Moudřík, Král, Berkela, Prejzek (C), Postl, Baloušek.

Branky: 2x Prejzek.

Tohle byl opravdu šlágr kola :D Na teréru, který byl po včerejších deštích katastrofální, jsme v bahenní bitvě přetlačili Tišice. Ani moc nevím, co mám na takovémto zápase hodnotit. Pozitivní je, že se klukům povedlo v průběhu zápasu se zlepšit v úkolech, které dostali - Sam a Šimon pálili méně přihrávek do soupeřů, Péťa s Koljou se dostali ve druhé půli více do hry. Ozdobou utkání byl náš druhý gól, kdy Péťa našel krásným adresným centrem Tondu na zadní tyči a ten hlavou zvádnul umístit.

Pochvalu za herní odvahu zaslouží Ondra Šmucr, který se zapojoval do spousty akcí, a Olson za jistý výkon s řadou nadstandardních zákroků.