40_20230212_203509.jpg

U13: Dolnobousovský/Kněžmost, Veltrusy

Poslední zápas béčka v podzimní části okresního přeboru skončil remízou.

FK Pšovka A – Dolnobousovský SK/Kněžmost 5:1 (2:0)

Sestava: Januška – Hrubý, Janíček, Kettner, Plašil, Nedvěd (C), Bondarenko, Šín, Chupryn, Makarenko, Sebella, Kuzmyk.

Branky: 3x Plašil, Chupryn, Makarenko.

Proti silnému soupeři jsme podali dobrý, kompaktní výkon. Především obrana řízená Šťépou fungovala velmi dobře a dokázala si poradit i s fyzicky vyspělým útočníkem hostí, stejně tak Keťas a Luky na krajích byli velmi jistí v branění a vyhrávali svoje souboje 1 na 1. Problém nám dělala rozehrávka, soupeř čekal ve třech lidech na našem vápně a my jsme je tam několikrát fakt netakticky chtěli vyťukávat, přitom stačilo dát dlouhej balon na půlku, kde byl Daňa 1 na 1, z čehož padnul i první gól. A protože soupeř odmítal zalézt, fungovala rozehrávka vzduchem i po zbytek zápasu. Dlouhé balony od Janyse (nebo aspoň pokus o ně :D ), které mířily do křídla, se nám často dařilo udržet, nebo jsme získali odražený míč. Shrnutí: musíme mít více variant a reagovat do styl hry soupeře!

Pochvalu si zaslouží jistě Pláša, který vstřelil neuvěřitelný čtvrtý hattrick v řadě (z pozice střeďáka) a v předchozích článcích ani nebyl náležitě oceněn. Připisuju to zlepšenému výběru místa na hřišti i většímu klidu v zakončení, jen tak dál! Závěrem děkuji Kuzmičovi z U11 za výpomoc, zvládl to s klidem a dokázal, že výška ani svaly na hřišti nejsou vše a s mozkem se dá hrát i proti vyspělejším soupeřům.

FK Pšovka B – AFK Veltrusy 2:2 (1:0)

Sestava: Sandu, Pexa, Paděla (C), Roudnický, Bánovčin, Sochor, Stočes, Štětka, Jindráček, Šín, Makarenko, Sebella.

Branky: Stočes, Jindráček.

Hodně bojovné utkání, v podstatě první vyrovnaný a dramatický zápas béčka v letošní sezóně. Narozdíl od článku výše nám soupeř dával prostor na kombinační hru v zadních řadách, to kluci zvládali celkem v klidu, problém byl přechod do útoku, nemluvě o vypracovávání si šancí. Problém nám dělalo hlavně pár silných individualit v řadách soupeře, na které jsme rychlostně a obratnostně nestačili, což vedlo k několika faulům, které (by) byly oceněny minimálně žlutou kartou. O těchto atletických nedostatcích u našich hráčů víme a je na klucích, aby se je snažily správným tréninkem v rámci svých možností odstraňovat a mohli se tak posouvat na vyšší úroveň.

Směrem do útoku jsme si často situaci komplikovali sami, protože jsme se snažili hrát příliš prostředkem, kde bylo plno. Ale já doufám, že naše rychlá křídlům maj hlavu plnou mozku a brzo jim dojde, že jestli chtěj využít svojí rychlosti a na hřišti být nejlepší, musí hrát někde, kde je maj prostor se rozběhnout.

Vynikající výkon podal Vojta, který zlikvidoval několik jasných příležitostí soupeře a v klidu rozehrával naše akce.

Co mě na zápase potěšilo, byla velké vůle kluků poprat se o výsledek, silné emoce, společné oslavy gólů. Doufám, že s tímto nastavením budou kluci makat i přes zimu, abychom do jarní části sezóny vstoupili jako silnější tým.