32_20230212_184838.jpg

U13: FC Mělník žákyně

První zápas zimní ligy na UMT FC Mělník přinesl vysoké vítězství.

FC Mělník žákyně – FK Pšovka B 0:8 (0:6)

Sestava: Baloušek, Paděla, Pexa (C), Sochor, Sebella, Kettner, Janíček, Berkela, Makarenko, Jindráček, Štětka, Bánovčin.

Branky: 2x Jindráček, 2x Makarenko, 2x Kettner, Pexa, Berkela.

Úvodní zápas zimní ligy nás příliš neprověřil, ale pro rozkoukání se po vánoční pauze asi ok. Byli jsme hodně na míči a z naší strany se jednalo především o překonávání obranného valu soupeřek. Těší mě, že oproti podzimní konfrontaci jsme začli od první vteřiny týmovým výkonem a kombinační hrou. Domča a Tim prokázali při svých brankách rychlou orientaci ve vápně, a to zejména dobrý první dotyk a pohotové zakončení. Pexič velmi dobře podporoval i z pozice krajního beka útok a často tak soupeře přečísloval.

Protože si Vojta nepřipsal za první půli ani jeden zákrok, promíchali jsme do druhé části kompletně naše řady (včetně golmana), aby si kluci vyzkoušeli pozice, na které se normálně moc nedostávají. Takže obránci do útoku, útočníci do obrany. Naše hra ve druhá půli dle očekávání utrpěla na kvalitě, pár hezkých momentů se ale našlo, třeba průnikovky na sprintujícího Sochyho na levém křídle a Koljův téměř okamžitý gól z pozice středního záložníka, ze které měl panickou hrůzu :D