Související zápas

ne 9. 4. 2023 11:15 @ Pšovka Mělník, OP mladší žáci sk. B, 11. kolo
147_20230413_172705.png

U13: Hořín, výběr OFS

Mladší žáci odehráli další kolo okresního přeboru a v Horních Počaplech vyzvali okresní výběr U12.

FK Pšovka B - AFK Hořín 13:0 (6:0)

Sestava: Januška - Kořenský (C), Sebella, Štětka, Berkela, Janíček, Pexa, Bentsa, Jindráček, Makarenko, Stočes, Kettner.

Branky: 3x Janíček, 3x Stočes, 3x Bentsa, 2x Štětka, Pexa, Kořenský.

Těžko něco více hodnotit, pozitivem je určitě návrat Mildi do sestavy po dlouhé době, navíc okořeněný hattrickem, a to, že kluci měli dost prostoru na vyzkoušení jiných než jejich obvyklých postů. Bídný byl náš vstup do zápasu, kdy jsme dvakrát špatně odhadli dlouhý balon soupeře a umožnili mu tak samostatný únik.

FK Pšovka - Výběr OFS Mělník U12 2:6

Sestava Pšovka: Kupčo - Bentsa (C), Sebella, Berkela, Kettner, Janíček, Tvrdík, Jindráček, Bánovčin, Štětka.

Sestava výběr: Januška + Makarenko, Hrubý, Vlk, Sochor, Pexa,...

Branky: Jindráček, Tvrdík - 3x(nebo 4x) Makarenko, Vlk.

Určitě přínosná akce pro naše kluky - do hry jsme nasadili 10 hráčů v našem dresu a dalších 6 za výběr. Hlavně ti v modrém dresu se s jedním hráčem na střídání a hrou 3x25 min slušně proběhli, utkání mělo navíc celkem tempo. Tady musím zmínit první rozdíl mezi týmy, kluci z výběru byli hladovější (ale asi aby taky ne, když bojují o místo v sestavě na turnaj :)) a předčili nás ve hře bez míče - vysoké napadání, tlak na míč ve více lidech, rychlé návraty, náběhy.

Co se týče hry s míčem, tak to bylo hodně podobné Zelenči a první půli v Lužci. Celkem hrajeme s míčem, snažíme se kombinovat, ale ukrutně se nám nedaří zapojit naše 3 útočné hráče (dávat jim míče do běhu za obranu), vytvářet si šance a celkově dostávat soupeře pod tlak na jeho půlce. Když jsem po zápase přemýšlel, asi se tomu úplně nemůžeme divit - na hřišti se uplatní spousta typů hráčů - někdo je technickej, někdo tomu dá myšlenku, někdo je atletickej a houževnatej a nebojí se žádnýho souboje. A bohužel těhle atletickejch typů, který dokážou lítat, napadat, opakovat sprintový náběhy jsme měli včera ukrutnej nedostatek - ale zase můžeme doufat, že až se zase zapojí kluci jako Stas, Pláša, Oťas, Míla + naši výběroví hráči, budeme v tomhle směru lepší. Protože aby vypadala naše hra k světu i proti lepším soupeřům, musíme najít balanc (kombinace vs soubojová hra) jak v našem herním stylu, tak ve složení týmu.

I přesto, že jsme tahali za kratší konec, musím ocenit několik individuálních výkonů, respektive zlepšení v průběhu zápasu. V první řadě Ondra v brance, který skok mezi o tři roky starší kluky zvládl bravurně - s jistotou jak v chytání, tak v rozehrávce. Dále od Keťase a Tvrďas odmakaný zápas, množství úspěšných obranných soubojů, navíc do zisku míče a ne pouze do odkopu. Kolja a Šťépa ožili po změně postu a mnohem více se dostali do hry a i si více věřili. A Íva po opravdu dlouhé době opět s kapitánskou páskou, tentokrát to už od rozcvičky vzal za správný konec a snažil se být tím, který dokáže ostatní hlasem podpořit a srovnat. Mrzel mě přístup Banyho, který bohužel nedokázal vystoupit ze své komfortní zóny a pomoci tak týmu vybojovaným míčem, vypíchnutím do autu, nebo jenom prostým zúčastněním se souboje a ubráním protihráči komfortu na rozehrávku. Prostě mít nejmíň prohranejch soubojů kvůli tomu, že žádný neabsolvuju, není  lichotivá statistika.

Kluky nastoupivší za výběr nehodnotím, jistě slyšeli něco trenéra, ale na Timovy branky v naší síti se dá říci jediné: Už nechoď! :D :D

Děkujeme klukům z výběru za pěkný zápas a hodně štěstí za týden na turnaji!