267_20240423_115212.jpg

U13: Kosmonosy "B", Kostelec

O víkendu jsme zaznamenali dvě porážky, ale předvedené výkony vzbuzují naději.

FK Pšovka - SK Kosmonosy "B" 0:1 (0:1)

Sestavy: Baloušek - Pexa (C), Pecka, Moudřík, Dau, Kuzmyk, Štětka, Hřebec, Makarenko, Bánovčin, Šmucr.

Zápas s naším tabulkovým sousedem byl velmi bojovný, čemuž přispělo i terén a nevlídné počasí, a příliš fotbalové krásy nenabídl. Soupeř byl lepší první poločas, my naopak ten druhý, ale z našich šancí byla pouze nastřelená tyč. Pochvalu zaslouží obrana a Balu za větší jistotu při řešení obranných situací, naopak v rozehrávce máme ještě rezervy.

Zlepšený výkon v druhé půli připisuji větší intenzitě hry a zlepšenému dostupování protihráčů, které nám v první polovině dělalo problémy. Nadále musíme více roztahovat hru a využívat křídelní prostory, střed hřiště soupeř velmi dobře zahušťoval.

Těší mě rychlé zapojení Máry Hřebce, věřím, že může být pro náš tým významnou posilou v útočné řadě. Netěší mě naše chování v posledních minutách zápasu, kde u některých jedinců převládla chuť rozmachovat rukama a strkat se nad snahou udělat vše pro vyrovnání, což jsme si doufám jasně vyříkali.

FK Pšovka "B" - SK Kostelec 1:6 (1:2)

Sestava: Janeček - Kuzmyk, Prejzek, Vrabec, Bánovčin, Šmucr (C), Král, Moravec, Vašek, Olšiak.

Začali jsme velmi smolně a po deseti minutách a dvou zraněních jsme byli bez golmana i možnosti střídat. Kluci se ale poprali se situací velmi slušně  a první půli předvedli proti výrazně fyzicky vysplejšímu soupeři dobrý, aktivní výkon. Kuzmič, Ondra a Bany ve středu dobře řešili situace a často vykombinovali z presinku soupeře.

Bohužel ve druhé půli jsme neměli vůbec dobrý pohyb a komunikaci a začali kazit nahrávky, což byla jedna z mála věcí, kde jsme měli nad soupeřem navrch. Výsledkem bylo množství velmi laciných ztrát typu "přihrávka na nohu nejlepšího hráče soupeře"... který nám dal ve výsledku 5 gólů.