44_20230212_204536.jpeg

U13: Kutná Hora, FC Mělník dívky

Těsná prohra s vedoucím týmem tabulky z Kutné Hory.

FK Pšovka A – Sparta Kutná Hora 2:3 (1:2)

Sestava: Januška – Bondarenko, Kettner, Paděla, Sochor, Janíček, Nedvěd, Bentsa (C), Plašil, Vlk, Hrubý, Chupryn.

Branky: Chupryn, Bondarenko.

Zápas s lídrem tabulkem z Kutné Hory přinesl stejně jako před týdnem v Sadské drama, tentokrát s hořkým koncem pro náš tým. Co se týče výsledku, tak tady to mohlo dopadnout (i výrazněji) jinak, chvíli před koncem jsme spálili dvě obrovské šance – takže po závěrečném hvizdu velké zklamání, ale emoce k fotbalu patří a buďme rádi za to, že u kluků jsou. Celkově jsme měli poměrně dost zisků na útočné půlce díky dobrému napadání, ale některé situace se nám nepodařilo vyřešit správně – např. Pláša v první situaci individuální řešení a souboj místo nahrávky do jasné situace, v druhé situaci už nahrávka před branku do lepší pozice a gól.

Klukům se určitě nedá upřít snaha a bojovnost, budeme doufat, že poctivým přístupem k tréninku dokážeme zlepšit náš herní projev, který je teď mírně řečeno křečovitý, zvlášť proti silnějším týmům, které hrají ve vysokém tempu. Budeme se zaměřovat na kvalitu hry pod tlakem (pohyb po hřišti, krytí míče, kombinace), v následujícím měsíci bychom rozhodně měli mít větší prostor na to něco natrénovat než v hektickém září.

FK Pšovka B – FC Mělník (dívky) 13:2 (6:1)

Sestava: Januška – Sebella, Paděla, Pexa, Kořenský, Makarenko, Bánovčin, Berkela, Šín, Štětka, Tvrdík, Jindráček (C), Roudnický.

Branky: 3x Jindráček, 3x Tvrdík, 3x Makarenko, 3x Šín, Štětka.

Zápas proti (převážně) dívčímu týmu našeho městského rivala byl jasnou záležitostí z pohledu skóre i dění na hřišti, nicméně s přístupem našich hráčů k zápasu v první půli, kterou jsem sledoval z pozice rozhodčího, jsem byl hrubě nespokojen. Naše hra neměla parametry co se týče pohybu po hřišti, o kombinaci a organizované hře s míčem se nedalo mluvit. Domča a Tvrďas jako by neznali pravidlo o ofsajdu a vůbec jim nevadilo, že čekají o parník za posledním obráncem. Vrcholem byl Timův výkon ve středu zálohy asi s jednou úspešnou přihrávkou za celý poločas, a to kvůli upřednostnění osobních střeleckých ambicí před týmovým výkonem.

Po důrazné poločasové domluvě se náš herní projev výrazně zlepšil a začali jsme hrát fotbal, se kterým máme šanci se zlepšovat a konkurovat i lepším týmům v soutěži – a už za prvních pět minut jsme měli více nahrávek než za celou první polovinu.

Hráč zápasu Ota, který ve druhé půli dokázal díky svým náběhům po křídle připravit mnoho šancí pro spoluhráče a své příležitosti bezpečně proměnit.