Související zápasy

FK Pšovka Mělník

U13: Kutná Hora, FC Mělník dívky, Pečky

Z (v té době) první Kutné Hory vezeme 3 body po výhře 4:3. Áčko i béčko mladších žáků překonalo o víkendu hranici 100 vstřelených branek.

Sparta Kutná Hora - FK Pšovka 3:4 (2:3)

Sestava: Januška - Kettner, Dau, Bentsa, Tvrdík (C), Sochor, Bondarenko, Plašil, Janíček, Štětka, Šín, Kořenský, Berkela.

Branky: 3x Plašil, vlastní.

I druhý zápas proti silnému týmu jsme zvládli dobře. V zápase jsme měli fyzickou převahu (soupeř byl r. 2011), ale kluci z Kutné Hory ukázali, že na první příčce nebyli náhodou a několikrát nás svojí rychlostí přehráli.

Pozitivem je postupné zlepšování naší obranné hry, ve druhé půli jsme soupeře do nějakých vyložených šancí moc nepouštěli (a pokud ano, tak z jasného ofsajdu, který bohužel rozhodčí nepískal).

Na velmi širokém hřišti byl prostor pro brejky a kluci se toho snažili využívat, většímu množství gólů bránili často zbytečně těžké nahrávky (prudké a vysoké). Z povedených momentů musím zmínit kombinaci Stase a Kolji, Šímovo předložení do tutovky Plášovi a Plášovo přehození gólmana levačkou.

V posledních hektických minutách už jsme příliš fotbalu bohužel neviděli, ale aspoň že vůle vyhrát byla veliká :)

FC Mělník dívky - FK Pšovka B 1:15
(0:4)

Sestava: Januška, Baloušek - Pexa, Berkela, Nedvěd, Sebella, Janíček (C), Tvrdík, Štětka, Bánovčin, Roudnický, Keller.

Branky: 5x Janíček, 3x Pexa, 2x Nedvěd, 2x Bánovčin, Berkela, Keller.

Nejintenzivnější části zápasu byla asi 45minutová rozcvička - v podstatě další trénink :D V samotném zápase to kluci moc složité neměli, o čemž svědčí množství vstřelených branek. Na pováženou je řešení některých šancí, které absolutně postrádalo herní intelegenci - viz asi třikrát překopnutá brána ve chvíli, kdy se golmanky stačilo jen zeptat, kam to chce. V tomto směru to zvládali Bany a Šťépa, kteří zakončovali suše a gólově. Pexič byl za svojí dlouhodobou snahu a vynikajicí docházku odměněn (asi prvním?) hattrickem, z čehož mám radost.

Plnění našeho zápasové cíle (aktivní hra bez míče) se nejlépe dařilo Andymu, který zvládal náběhy i presink ve vysokém tempu a často se tak dostával k míči. Pozitivem je i úspěšný návrat  Médi do sestavy po dlouhotrvajících zdravotních problémech.

FK Pšovka - AFK Pečky 10:0 (7:0)

Sestava: Baloušek - Kořenský, Bentsa, Hrubý, Sochor, Tvrdík (C), Bondarenko, Janíček, Plašil, Pexa, Nedvěd, Dau.

Branky: 5x Plašil, 2x Bondarenko, Sochor, Tvrdík, Dau.

Myslím, že poslední dva týdny jsme ve slušné formě a i kluci to cítí a věří si na hřišti. Soupeře, u kterého jsme se na podzim dost trápili, jsme tentokrát přejeli bez větších obtíží. Zásluhu má na tom i aktivní vstup do zápasu, kdy v 50. sekundě Sochy zakončil naší povedenou akci gólovou střelou. Vynikající střeleckou formu si drží i Pláša, který si dnes dokázal velmi dobře poradit s posledním obráncem soupeře v situacích 1 na 1. Zapracovat se ještě dá na nesobeckém řešení některých situací, kdy jsou spoluhráči v lepší pozici.

Kaňkou je vachrlatý zdravotní stav Sochyho a Médi. Celkově musím apelovat na samostatné protahování a kompenzační cvičení u kluků, protože naše hřiště i počasí to často ve venkovních podmínkách neumožňuje. Navíc se spousta u nich nachází v obodobí intenzivního růstu. Lepší cvičit včas a preventivně, než mít pak vynucenou pauzu.