58_20230212_212212.jpg

U13: Letní přátelská utkání

Mladší žáci odehráli v přípravě na novou sezónu tři (vítězné) duely.

FK Neratovice-Byškovice B – FK Pšovka 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Sestava: Frýdl – Kotík, Bondarenko, Sebella, Sochor, Plašil, Bentsa (C), Stočes, Berkela, Štětka, Chupryn, Jindráček.

Branky: Chupryn, Bondarenko.

První vítězství v sezóně, hurá! První třetina moc fotbalu nepřinesla, v úmorném vedru to nemělo úroveň co se týče pohybu po hřišti ani co se týče práce s míčem (kličkovaná a tzv. festival laciných ztrát). Naštětí náš výkon se postupem času zlepšoval, zklidnili jsme se na míči a dokázali lépe si nabíhat a kombinovat. Také se nám dařilo v některých pasážích působit takticky vyspěleji, když jsme se dokázali srovnat při bránění a zběsile nenaháněli soupeře po celém hřišti. Prostě dokázat si na hřišti odpočinout (ve vhodnou chvíli a na vhodném místě) je taky umění, zvlášť v nepříznivém počasí.

Individuálně výrazní naši běhaví střeďáci a pak levá strana ve složení Kolja a Koťas, kde si kluci vedli dobře v soubojích i se dokázali vzájemně zajistit. Jedinou kaňkou je absence našeho golmana po Sochyho zranění, děkuju Felixovi za výpomoc a velkou jistotu v brance (ale nutno podotknout, že i díky dobrému bránění šlo v podstatě o „rutinní“ zákroky, žádné zázraky se konat nemusely :) ).

STM Dolany/Nelahozeves – FK Pšovka 3:5 (1:1)

Sestava: Januška – Kotík, Bondarenko, Sebella, Pexa, Sochor, Plašil, Kořenský, Bentsa (C), Vlk, Berkela, Jindráček, Chupryn.

Branky: 2x Bondarenko, 2x Plašil, Chupryn.

Další přípravný zápas proti jednomu z těch lepších týmů na našem okrese dopadl po dramatickém průběhu dobře pro náš tým. Naši herní převahu se nám dlouho nedařilo gólově vyjádřit, spousta střeleckých pokusů byla zablokována obranou nebo skončila nad brankou. Snažili jsme se hrát se střídavými úspěchy spíše středem hřiště, dokázal bych si v naší hře představit určitě větší aktivitu křídel a více míčů „pod sebe“ před branku, zvlášť pokud je na středu plno. Některé situaci si také žádali více klidu a individuální odvahy (zvlášt v prostoru křídel), některé nahrávky byly zbrklé (nebo nicneřešící)… ale ono to půjde :)

Co se týče obrany, tak celý zápas jsme se museli potýkat s dlouhými míči soupeře, což jsme dvakrát nezvládli – poprvé propadnutí v souboji 1 na 1 a hlavně chybějící zajištění od krajních obránců, podruhé jsme se snažili (neúspěšně) zpracovávat míč, když se na nás hrnuli útočníci soupeře, přitom v této situaci stačilo odvrátit kamkoli dopředu a hráli bychom úplně v pohodě s míčem. Jinak kluci předváděli vzadu dobrý výkon, který se postupně zlepšoval v komunikaci mezi obránci a s tím souvisejícím správným vyhodnocením situace (nahrávka golmanovi, odkop, zpracování míče a klidná rozehrávka…). Pochvala určitě Koťasovi, který byl velmi úspěšný v soubojích a poradil si i s novou pozicí středního obránce.

STM Tišice/Kostelec – FK Pšovka B 4:7 (0:4, 4:3)

Sestava: Sandu – Pexa, Paděla, Sebella, Makarenko, Sochor, Bánovčin, Šín, Stočes (C), Jindráček, Berkela, Štětka.

Branky: 3x Stočes, Jindráček, Bánovčin, Berkela, Makarenko.

V první půli velmi dobrý výkon, kdy jsme soupeře v podstatě nepouštěli do nějakých výraznějších šancí díky kvalitní hře s míčem a zodpovědné obraně (mnoho zisků bylo už na útočné polovině). Dařila se rozehrávka od golmana, pochvala pro Páťu, který naskočil po velmi dlouhé době do zápasu.

Druhá půle mě už tolik nepotěšila, začalo to neschopností vstřelit gól z nejjasnějších situací, následně jsme naší ležérností při bránění dovolili soupeři několikrát skórovat i vypracovat si další šance. Bránění jsme totiž nechali jenom na tříčlenné obraně a dalších pět frajerů jenom pozorovalo, jak se jim vzadu daří – takto ne, pánové!

Gratulace Mílovi k hattricku, bohužel poslední gól byl vykoupen opětovným pádem na pochroumané rameno, které teď musí dostat delší klid, stejně jako Domčův kotník po špatném došlapu. Přejeme brzké uzdravení, borci!