46_20230212_205214.jpg

U13: Lysá, Kralupy, Sadská

Gólová smršť v Lysé, porážka v Kralupech, drama v Sadské.

Lysá/Ostrá – FK Pšovka A 1:15 (0:7)

Sestava: Januška – Kettner, Bondarenko, Kořenský, Kotík, Janíček, Bentsa, Makarenko, Plašil, Vlk, Chupryn, Hrubý.

Branky: 3x Chupryn, 3x Vlk, 3x Plašil, 3x Bondarenko, 2x Kettner, Janíček.

První zápas v A třídě, kdy jsme někoho fakt přejeli herně o parník, otázkou bylo jenom, jak efektivně dokážeme zakončovat naše útoky, kterých jsme měli desítky. Po úvodních minutách, kdy jsme několik tutovek zahodili, už to tam začlo padat velmi rychle a stříleli jsme hezké branky. Nejhezčí byl suveréně Daňův gól, když trefil vysoký Plášův centr na penaltu takovými polonůžkami „a la Halland“, snad to nebyla jediná takováto životní trefa ?

Co se týče hry, tak se nám dařilo hodně zapojit křídla a množství gólů padlo po nahrávkách/centrech před branku, za což jsme rád, protože tomuto principu jsme se věnovali v posledních týdnech. Doufám, že si toto přeneseme i do dalších zápasů.

FK Kralupy 1901 – FK Pšovka B 5:2 (4:1)

Sestava: Januška – Sochor, Paděla (C), Sebella, Pexa, Berkela, Nedvěd, Plašil, Vlk, Štětka, Bánovčin, Jindráček.

Branky: Plašil, Vlk.

Hodnocení trenéra Jirky:

Návštěva Kralup se nám výsledkově moc nepovedla. Co nás v zápase trápilo? V první půli to byly zejména obranné zákroky, kdy jsme nedokázali soupeře včas dostoupit, a z toho pramenily naše chyby. Dvě penalty z kraje zápasu, (přičemž o té druhé by se dalo diskutovat) nám na herní pohodě zrovna nepřidaly. Podstupovali jsme hodně rychlostích soubojů a naši kluci i přes veškerou snahu prostě rychlostně nestačili. Udělali jsme pár změn a postupem času se náš herní projev zlepšil. Víc jsme si přihráli, začali využívat křídla, a dostávali soupeře pod tlak. Jenom tomu chyběla lepší finální přihrávka, nebo přesné zakončení. Přesně zakončit, a hlavně pohotově, to je to, co nás dlouhodobě trápí. Naše pokusy končí často na brankáři, nebo je odvrátí obrana soupeře. Připravujeme se tak o lepší výsledek. Myslím si, že to v našich silách bylo. Všechno ovšem nejde hned a ještě to nějakou chvíli potrvá. Proto stále hlavu vzhůru a snažíme se dál.

Sportu zdar.

AFK Sadská – FK Pšovka A 3:4 (2:3)

Sestava: Januška – Kořenský, Bondarenko, Kettner, Kotík, Sochor, Janíček, Bentsa (C), Nedvěd, Vlk, Plašil, Chupryn, Makarenko.

Branky: 3x Chupryn, Vlk.

Napínavý zápas se silným soupeřem jsme dotáhli do vítězného konce. Klukům se dnes rozhodně nedá upřít velká vůle a bojovnost, co se týče „fotbalovosti“, tak jsme tam měli hezké momenty a kombinace, ale myslím, že jsme v tomto směru mohli být odvážnější a mohlo jich tam být více. Stas často volil bezpečné řešení v podobě dlouhého míče, nicméně tento styl hry úplně nemáme osvojený, takže jsme míče vepředu nedokázali udržet a nákopy se vracely často zpět a naše záloha přicházela neustálými přesuny o síly, které pak chyběly třeba na odskakování do volných prostorů. Přitom když jsme se o rozehrávku po zemi pokoušeli, byli jsme často úspešní a soupeř se musel hodně nadřít k získání míče! Samozřejmě v posledních minutách za tohoto stavu, když soupeř riskuje a vytváří velký tlak na rozehrávku, to je těžké a dlouhý míč je často dobré řešení… ale ve zbytku zápasu budeme určitě po klucích chtít, aby byli na hřišti aktivním a iniciativním týmem a i při vedení se nespoléhali hlavně na obranu, to se nám může lehce vymstít.Hráč zápasu Daňa, který prokázal obrovskou pohotovost a schopnost „srovnat se“ ke všem zakončením, která byla velmi přesná… a vzhledem k tomu, že to už je několikátý zápas, je vidět, že to není náhoda ?