Související zápas

FK Pšovka Mělník
U13Lysá / Ostrá
13:1
so 25. 3. 2023 11:45 @ Pšovka Mělník, I.A třída mladších žáků U13 skupina B, 17. kolo

U13: Lysá/Ostrá, Tišice

V prvním mistrovském utkání rozstříleli mladší žáci soupeře z Lysé v poměru 13:1.

FK Pšovka A - Lysá/Ostrá 13:1 (5:1)

Sestava: Januška - Sochor (C), Kořenský, Hrubý, Makarenko, Janíček, Jindráček, Kettner, Plašil, Sebella, Paděla, Dau.

Branky: 5x Plašil, 2x Sochor, Kettner, Hrubý, Kořenský, Janíček, Jindráček, vlastní.

První poločas celkem bída, v našem tlaku (asi 10 rohů za prvních 10 minut) jsme byli hrozně bezzubí a těžkopádní, chyběla tomu fotbalová pohoda, lehkost a trpělivost při řešení situací. Naopak druhá půle byl koncert se spoustou pěkných individálních i týmových momentů. Mnohem lépe se nám dařilo pracovat v rychlosti s balónem, dobrými prvními doteky jsme často obcházeli soupeře, celkově méně nevynucených ztrát než v první půli. Na tomto individuálním základu jsme pak mohli pokračovat kombinační hrou, kdy se nám několikrát podařilo předložit spoluhráči míč k zakončení v podstatě do prázdné branky.

Famózní individuální výkon podal Sochy, jehož klid na míči a distribuce balonů do křídel byla ukázková. Celkově jsem rád, že kromě stálice Pláši se gólově prosadili i kluci, pro které není zakončování úplně denní chleba.

Do dalších zápasů určitě budeme chtít větší klid při řešení situací před vlastní brankou, naše snaha o odkopy byla občas velmi komická, viz ukázkové promáchnutí s otočkou o 360.

Za povedený vstup do jarní části jsme rádi, nicméně za týden nás čeká v Zelenči výrazně těžší prověrka.

Sportu zdar!

PU STM Tišice/Kostelec - FK Pšovka B 1:16 (0:8, 1:1, 0:7)

Sestava: Baloušek - Bánovčin (C), Roudnický, Pexa, Vlk, Tvrdík, Sochor, Jindráček, Makarenko, Sebella, Januška, Štětka.

Branky: 3x Vlk, 3x Bánovčin, 3x Štětka, 2x Sochor, 2x Januška, Baloušek, Makarenko, Jindráček (a je dost možné, že některé branky ještě v našich poznámkách chybí)

Před startem okresní soutěže jsme využili pozvání na přátelské utkání do Tišic. Bohužel rozdíl v herním výkonu obou týmu byl výrazně větší než na podzim (tehdy výhra 7:4), a tak nás zápas příliš neprověřil. Naše sestava byla hodně podobná, tak můžeme doufat, že za tím stojí naše poctivá fotbalová práce za posledních 7 měsíců :)

Z naší hry se mi líbily průnikovky, kterými jsme hlavně na začátku zapásu dokázali vysílat rychlonohého Berťase do úniků. Dále nesobecké řešení některých situací hlavně od Tvrďase a Pexičova neúnavná podpora útoku. A taky první vstřelené branky našich golmánků :)

Do dalších zápasů se budeme chtít zlepšit v konstruktivním řešení obranných situací na vlastní půlce, často totiž volíme "pohodlný" odkop/vypíchnutí do autu, přitom jsem přesvědčený, že bychom spostu situací dokázali dohrát do zisku míče, kdybychom si více věřili a častěji si vypomohli s golmanem. Takto to totiž hrají ty nejlepší týmy, které potkáváme, viz zimní zápasy s Odolkou, která nám absolutně nedávala čas se po ztrátě vzpamatovat.