Skvělý výkon áčka proti silné rezervě Neratovic, jasná výhra v derby béček.

FK Pšovka - FK Neratovice-Byškovice "C" 2:1 (0:0)

Sestava: Baloušek - Moudřík, Pexa (C), Dau, Pecka, Sochor, Kuzmyk, Štětka, Hrubý, Makarenko, Bánovčin, Vašek.

Branky: Bánovčin, vlastní. ŽK: Hrubý.

Jedním slovem: hustý. V zápasech s "B" a "C" týmy celků z vyšších soutěží člověk nikdy neví, s jak silným kádrem soupeř přijede... a dnes to nebyl rozhodně výběr pouze těch slabších kluků z Nera.

Kluci podali neuvěřitelný týmový výkon - co se týče pohybu, bojovnosti a týmové soudržnosti to nemohlo být lepší. Těší mě, že každý z 12 nominovaných hráčů dokázal naskočit do zápasu a svým individuálním výkonem týmu pomoci.

V první půli se hrálo spíše na naší půlce a i s kusem štěstí jsme přestáli příležitosti soupeře, problém nám dělalo zejména přečíslování Pexiče ve středu hřiště. Druhou půli jsme začali dost nešťastnou penaltou, ale inkasovaný gól nás nezlomil - naopak od té chvíle jsme přidali na útočné aktivitě a více se dostávali do šancí - kromě břevna nám několik šancí vychytal i golman soupeře. Naším nejnebezpečnějším hráčem byl Luky, který se dokázal v rychlosti prosazovat 1 na 1, čímž připravil i oba naše góly. Po otočení výsledku projevili kluci velkou touhu neprohrát a soupeře už do mnoha šancí nepustili.

Zvlášť oceňuji obrovské emoce kluků a společné oslavy gólů, kvůli takovýmto momentům ten fotbal hrajeme :)

FK Pšovka "B" - FK Mělník 1909 "B" 15:3 (5:3)

Sestava: Baloušek - Janeček, Sochor, Vrabec, Šmucr, Makarenko, Štětka, Král, Prejzek, Veltruský, Kaftan, Postl.

Branky: 7x Makarenko, 3x Prejzek, 2x Šmucr, Štětka, Vrabec, vlastní.

Do derby béček jsme nevstoupili úplně šťastně a pokazili několik rozehrávek tak, že už nešly napravit, za což nás trestal rychlý útočník soupeře. Směrem dopředu jsme se ale dokázali prosazovat celkem jednoduše, zvlášť když se nám povedlo využít v podstatě volnou nahrávku na střed hřiště. Nadstandardně se nám dařilo řešit protiútoky, kde stačily 2-3 časované nahrávky po zemi, abychom šli do situace sám na golmana, byť ne vždy se nám podařilo zakončit dobře. Nedokonalé bránění soupeře vyhovovalo Timovi, který dokázal ze středu pole elegantně obejít 2-3 hráče a suše zakončit.

V druhé půli jsme už měli jasnou fotbalovou, kondiční i morální převahu a tak se hrálo v podstatě na jednu branku. Co se týče jednotlivých výkonů, tak se mi líbilo, že: